| Victorita15 a întrebat:

Salutare. Va rog mult sa-mi cititi istoria, deoarece am nevoie sa-mi deschid inima, si sa spun cuiva ceea ce s-a intimplat. V-as ruga apoi sa-mi dati sfaturi, daca ati putea.
Am cunoscut un baiat.El are 16, eu 13. Am fost la ziua lui de nastere, acum 4 luni. De atunci nu ne-am vazut. Cind am venit la sarbatoare, l-am felicitat si ma cuprins dulce dulce. Nu prea am vorbit, nu ne stim bine. Acum, l-am gasit pe un site...Am intrat la el in oaspeti de 3-4 ori, iar el nici nu s-a silit sa intre la mine pe pagina. Poate nu ma tine minte? Dar recent, mi-am dat seama ca sunt indragostita in el. Problema s-a mai complicat un pic. pentru ca, am intrat pe pagina unei prietene de-a lui. Si, acolo scria:,, In relatie cu..."(adica baiatul de care m-am indragostit). Acum nu stiu ce sa fac. Cind am fost la el, s-a comportat asa frumos cu mine, m-a cuprins..Am zimbit reciproc. Iar acum, nu mi-a scris, nu a intrat la mine in oaspeti..si mai mult ca atit, am aflat ca are prietena. ceea ce pot sa jur ca nu mias fi inchipuit niciodata atunci cind ne-am cunoscut
Spuneti-mi va rog. ce sa fac? sa-i scriu? sau sa-l las in pace? ajutati-ma va roooog.

15 răspunsuri:
| Dragonfly6 a răspuns:

Ai 13 ani. Deschide-ti ochii! Sunt milioane de baieti de care te poti indragosti si tu iti gasesti unul si atat? la varsta asta esti "geloasa" ca ti "s-a furat" "iubitul"? Daca ai vorbit cu un baiat trebuie sa fie iubitul tau?
Are 16 si tu 13. Crezi ca are timp de fetiscane ca tine care nu au un scop in viata? Tu vezi-ti de scoala si de invatatura ca deja sunt prea multi analfabeti in tara!

| Victorita15 explică (pentru Dragonfly6):

Stii..La ai mei 13 ani, multi spun ca sunt matura si inteligenta. Arat, atit la aspectul fizic, cit si la ratiune, a 15-16 ani.
Multumesc oricum.

| Dragonfly6 a răspuns (pentru Victorita15):

Aha, mai ales la ratiune...Atunci de ce vrei sa fii cu unu' de liceu care are deja prietena?

| GreenBubble a răspuns:

Erai un musafirstraight face era logic si firesc sa se poarte frumos cu tine, asta nu inseamna ca s-a indragostit de tine.In+ la 16 ani ai lui nu cred ca ar fi cu o fata de 13 decat in cazul il care esti dezvoltata..., la 16 ani baietii se gandesc la alte chestii.
Cred ca ar trebui sa-l lasi impace, la cei 13 ani ai tai sa-ti traiesti copilaria...o sa ai timp de iubire si lucruri de genul destulstraight face

| Victorita15 explică (pentru GreenBubble):

Chestia e ca..la 13 ani ai mei, arat a 15-16. Nu spun doar ca sa gasesc o scuza, dar chiar asa si este. Posibil, ai dreptate. Partea finala, in care spui ca o sa mai am timp de iubire, o apreciez mult. Multumesc mult de parere. :*:*

| Angie95 a răspuns:

Mai tu esti mica si fraiera! Te sfatuiesc sa il lasi in pace si sa nu mai pui suflet ca prostanaca pentru un baiat care nu merita! cand o sa mai cresti o sa vezi ce inseamna sa fii cu adevarat indragostita. cred ca doar iti plae de el, dar dupa parerea mea e ca nesimtit si se joaca cu tine, din cate am citit. Asa ca nu mai te gandi la el ca nu merita! Sa ii fie de bine daca are prietena! iar daca va mai vedeti si tot se mai da le tine, respinge-l! fii puternica! bafta :*

| Victorita15 explică (pentru Angie95):

Multumesc mult de parere. :*
Unica, as vrea sa-ti spun ca intr-adevar stiu cum e sa fii indragostita. Multi spun ca dragostea nu are virsta... AIci sunt de acord, doar prin faptul ca de mic copil te poti indragosti.
Iti multumesc mult de sugestie.

| Angie95 a răspuns (pentru Victorita15):

Pentru nimic :* si acum ce ai de gand sa faci?

| Victorita15 explică (pentru Angie95):

Voi mai gindi..Acum, totusi cu mintea cam,, tulbure'' de atitea emotii cred ca e cam pripit sa aiu o decizie. Ma voi gindi.
Multumesc mult

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Gandeste-te ca el poate te place ca pe o simpla amica sau prietena buna.
Poate nu are intentii mari cu tine.
Probabil este politicos.
Eu iti dau un sfat.
Daca nu mai suporti situatia,cand te mai intalnesti cu el, spune-i ca il placi, poate o sa fie reciproc.
Sau poate va rade, depinde ce fel de baiat e.
Nu trebuie sa te superi, poate nu este adevarat chestia cu relatia.
Sper ca te-am ajutat.
Pa.

| gratie a răspuns:

Eu zic sa-i scrii sa afli ce-i place sa-l imprsionezi...desigur ca pentru baieti conteaza si aspectul fizic daca te asemeni cu fata cu cere e el intr-o relotie poti sa iei niste smecherii de la ea adica daca e pe facebook poti vedea ce posteza si sa-ti dai seama ce fel de fata e ea si inclusic ce fel de fete ii plac lui
Incearca. cred ca va merge!

| Victorita15 explică (pentru gratie):

Pai.daca sincer, mi se pare ca e intr-o relatie cu o,, vaca''. Imi cer scuze de expresie, poate nu ar trebui sa caracterizez pe cineva, dar chiar am asa o impresie. happy
Mersi de parere :*

| Dyana77 a răspuns:

Poti sa-i scrii ce face si sa vezi daca lucrurile decurd asa:
Tu":Ceao, ce faci?
El:Bine
PESTE 10 MINUTE :
Tu:Ce mai zici?
El : Nimic.
Sfarsitul conversatiei...
Inseamna ca nu-i prea pasa sad, in caz ca discutia se lungeste inseamna ca te place si el si poate se va desparti de actuala iubita :*
Sper ca te-am ajutat big grin

| veveritzamia95 a răspuns:

Buna.Eu zic sa te bagi in seama cu el,sa vorbiti, si vezi si tu cum vorbeste, daca e un tip ok poti sa-i impartasesti sentimentele tale, sau daca nu incearca sa vorbesti cu el mai mult timp, sa va cunoasteti mai bine si cine stie poate se indragosteste de tine si o sa va combinati (cine stie poate relatia cu fata respectiva e asa de fatada. orice e posibil ) :*

| Victorita15 explică (pentru veveritzamia95):

Multumesc mult mult. Chiar mi-ai ridicat dispozitia. Pup :*:*