| AFC a întrebat:

Salutare!
Vi s-a intamplat candva ca o persoana sa va placa si nu si invers?
Sunt foarte sigur ca ma place, sau ma placea, ideea e ca eu nu o vedeam ca pe o iubita, dar nu stiu simt ceva pentru ea, o piatra pe inima, eu nu as vrea-o ca o iubita, dar inima se pare ca da...
Am vorbit mult cu ea, ca amici, dar vad ca mai nou refuza sa mai vorbeasca cu mine, nu neaparat refuza, dar s-a schimbat ceva, ce sa fac? Ajutati-ma! Ms!
Apropo am peste 18 ani, sa nu credeti ca-s ceva pusti big grin

Răspuns Câştigător
| LoveBlueSky a răspuns:

S-ar putea sa se fi suparat deoarece ai ignorat-o. Eu,personal, cred ca se simte ranita din cauza asta si ar trebui sa va vedeti face to face sa lamuriti situatia. Daca nu se poate, atunci trimite-i un mesaj in care sa-i spui ca trebuie sa-i spui ceva important.
Daca deja iese cu un alt tip, nu stiu daca mai ai sanse. Dar totusi sentimentele nu trec de pe o zi pe alta, parerea mea.

Bafta!

4 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Din câte înțeleg, ea te plăcea la început si tu nu. Si acum s-ar putea sa se fi inversat roata. Daca te-a plăcut odată, nu ar trebui sa fie prea greu sa ajungeți iar la perioada de dinainte; insista mai mult in conversațiile cu ea, întreaba cum i-a fost ziua si discutați despre lucruri mărunte, încearcă sa o asculti si da-i mici indicii cum ca ti-ar placea de felul ei de a fi, de momentele cand vorbeați mai mult si mai pe scurt, de ea.

| syd2 a răspuns:

Buna dimineata.
Ar trebui s-o telefonezi ca sa iesiti la o intalnire sa clarificati totul fiindca altfel totul ramane neclar si nu vei intelege daca te place sau nu, si ve-ti clarifica daca va intalniti sau nu. Eu cred ca asta ar solutiona problema.
Insa ai grija femeile sunt tot timpul cu 2 fețe asa ca nu te lasa condus de viclenia ei.
Sper ca ti-am fost de folos.
Cu drag Infante Defunte.

| LoveBlueSky a răspuns:

Buna!

Dupa ce am citit, personal cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa deschizi acest subiect si sa o intrebi ce simte pentru tine si sa spui ce simti si tu.
Multe relatii au inceput prin a fi la inceput doar amici.Mereu am crezut ca relatiile astea merg cel mai bine. Daca tu o placi si ea te place, nu vad care ar fi problema dar daca nu o placi, incearca sa ii explici ca nu o vezi mai mult ca o prietena dar cu grija ca sa nu se supere cumva.Te sfatuiesc sa te gandesti bine si sa nu pierzi timpul.

Sper ca o sa te descurci! Succes!

| AFC explică (pentru LoveBlueSky):

Sunt confuz si eu, eu mai mult am ignorat-o la inceput, poate a trecut peste +aseara avea check in cu ceva tip, azi i-am scris ce face si a zis ca e ocupata si vb acum seara, da nu mi-a mai scris

| LoveBlueSky a răspuns (pentru AFC):

S-ar putea sa se fi suparat deoarece ai ignorat-o. Eu,personal, cred ca se simte ranita din cauza asta si ar trebui sa va vedeti face to face sa lamuriti situatia. Daca nu se poate, atunci trimite-i un mesaj in care sa-i spui ca trebuie sa-i spui ceva important.
Daca deja iese cu un alt tip, nu stiu daca mai ai sanse. Dar totusi sentimentele nu trec de pe o zi pe alta, parerea mea.

Bafta!