| anonim_4396 a întrebat:

Salutaree TPU happy! Deci... eu sunt o persoana ok (baiat) cu care poti purta o conversatie, fetele din clasa imi spun ca sunt printre cei mai bine imbracati si frumosi tipi din scoala, dar de fiecare data cand merg pe strada lumea sa uita la mine si am impresia ca rad de mine, ca sunt penibil. Colegii si prietenii carora le-am mai spus asta au spus ca e doar in mintea mea si ca lumea se uita la mine ca sunt mai diferit. Ce sa fac ca sa scap de ( rusinea, frica, impresia ...sau cum vreti sa-i spuneti ) asta?

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Sunt sigura ca nu este nimic ciudat la tine, atat timp cat vad ca esti destul de preocupat de aspectul asta, probabil acorzi o atentie deosebita felului in care arati. Cred ca doar ai impresia asta. Poate se uita la tine si spun "Wow! Ce tip misto!". Nu ai de unde sa stii. Incearca sa nu te mai gandesti oricum la ce se gandesc altii cand se uita la tine, oamenii se uita la alti oameni fara motiv, nu numai atunci cand vad ceva ciudat la acea persoana.

| MisFit20 a răspuns:

Cand aveam vreo 10 ani si se uita cineva la mine, numai puteam sa-mi controlez mersul si mergeam oarecum ciudat. Trebuie sa ai incredere in tine, si sa nu iti pese de motivul pentru care se uita la tine.