| Iulii a întrebat:

Salutt. Am o problema. cand am fost sa imi fac adeverinta pentru sport doctorul a spus ca am un suflu cardiac si a spus sa merg sa imi fac o ecocardiografie. La ecocardiografie se vede ca am fumat? Eu fumez din aprilie anul asta si nu stiu parintii si nám chef sa afle.straight face.

Răspuns Câştigător
| DjAnna a răspuns:

Pai inima e una si plamanii sunt cu totul alta chestie laughing in primul rand cea ce ti-a zis tie medicul are de a face cu inima si presupun ca te-a trimis sa iti fci un ekg? am dreptate? ekg se face cu niste plasuri de aia ce-i lipaste pe tine si iti masoara ritmul cardiac si hnu plamanii la plamani se vede daca fumezi nu la inima so bafta si d-te si fa-ti contolul