| ștefiiiiiiiiiiii a întrebat:

Azi m`am certat cu mama deci sa va spun de la capat:
Am iesit afara si cum fac eu de obicei mai fumez o tigara si mai joc ceva. Dupa asta ma duc acasa. Astazi m`a mirosit mama si a zis " tu ai fumat" eu "nu nu te mai uita asa la mine" ea "jurate!" eu" ma jur " ea" nu asa pe icoana pune mana pe ea si zii sa moara mama daca am fumat!".
Eu am facut`o si acum stau cu griji. adica daca se inbolnaveste mama? crying si asta numai din cauza mea? AJUTATI`MA VA ROG! Scz de categorie

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Maica da' ce mamica dusa cu mintea ai.Si tu ce crezi, ca Dumnezeu asculta toate dementele?

| blonda90 a răspuns (pentru harciog):

Dementa e putin spus. laughing si. care Dumnezeu? rolling on the floor

| Lamaitzza a răspuns:

Mda. Daca esti crestin cu adevarat si crezi in Bunul Dumnezeu fa ceea ce a zis PyTyKuuuu. Ai facut ceva foarte rau, cum sa juri pe icoana ceea ce nu e adevarat, si cum sa fumezi? Este foarte urat si rau ce faci, esti fata, ar trebui sa ai mai multa grija de tine..Renunta la fumat, spune-i mamaei tale si renunta, roag-o sa te ajute sa renunti mai zozoline, e lucru rau si serios, este foarte rau sa fumezi, o sa ajungi la sapa de lemn pe la 30 de ani.
Si du-te la biserica, spune-i mamei tale greseala, cereti scuze, ascult-o de acum incolo.Acum depinde de sufletul tau, daca ai constinta murdara ai face bine sa te duci la preot si sa te rogi.
Multa sanatate iti doresc, si renunta la fumat orice ar fi!

| Tweetymrrr a răspuns:

Dacă aş fi în locul tău, i'aş spune adevărul. Mai devreme sau mai târziu va afla şi probabil îşi va pierde încrederea în tine. Nu trebuie să'i spui şi că ai făcut un obicei din asta, doar că ai încercat şi chestii de genul.
Succes!

| miolina a răspuns:

De ce nu mesteci o guma mentolata dupa ce fumezi?

| copiladolescent a răspuns:

Spune-i la mama ta ca ai fumat si roaga-te. Dumnezeu e cel mai bun parinte si sunt sigura ca va avea grija de tine si mamica ta, roaga=te cu inima curata si plina de regret. nu cumva sa uiti sa spui adevarul, fii raspunzatoare pentru ceea ce ai facut. nu mai jura niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce se intampla daca nu fumezi tigari aromate? Macar miroseai a flori.

In orice caz, dumnezeu asta nu are nici o legatura cu viata noastra. E trist ca dam vina pe el pentru ce se intampla bun si pe satana pentru ce se intampla rau. " Am luat bacu, m-a ajutat dumnezeu pentru ca m-am rugat. ", frate tu ai invatat nu ala, nu te-a inspirat ala doar ti-ai luat o doza de incredere si ai impresia ca o sa te ajute si uite asa trecem peste emotii. Asta fiind un exemplu.

Asa ca mai usor ca pateste ceva ca nu pateste nimic.
Si in legatura cu tigarile, pune-te pe five ca sa nu se mai simta mirosul.

| ionalexandru98 a răspuns:

Ma nu mai faceti misto.Cand e la un pas sa te prinda ai face orice sa scapi fara sa realizezi ce faci. Sfatul meu este sa te duci maine la biserica si i-ti ceri iertare in fata icoanei pentru ca Dumnezeu iarta. Cere-ti iertare si roaga-te ca mama ta sa nu pateasca ceva. Daca te vei duce la ea sa-i spui nu rezolvi nimic pentru ca tu ai jurat cu mana pe icoana, pe mama ta.Nu te speria caci Dumnezeu te va ierta daca mergi maine la biserica, dar nu mai fuma si nu mai fa chestii de astea.Si,dupa asta spovedeste-te la urmatorul post. Spune-i preotului.

Succes!

| blonda90 a răspuns:

Wtf? cata prostie in intrebarea ta si ce raspuns idiot a putut sa dea "PyTyKuuuu" ma amuzati teribil voi laughing din curiozitate zozoline, cati nai ai 7? si mama ta te pune sa juri? pe icoane? hahahaaah rolling on the floor da' ce te-a facut la 16 ani si ai 3 tati?laughing cum dracu` sa credeti in tampeniile astea rolling on the floor o da si acum dupa spusele voastre ar trebui sa ma duc la biserica :-s rolling on the floor : E mai usor sa crezi in Dumnezeu decat sa crezi in tine" - Cheloo

| ștefiiiiiiiiiiii explică (pentru blonda90):

Auzi. stii ceva daca nu iti covine si vrei sa razi nu mai posta comentarii la adresa mea fara sa aiba legatura cu intrebarea asa ca jet! angry

| blonda90 a răspuns (pentru ștefiiiiiiiiiiii):

Maaaars bha` zdreanto! vezi-ti de viata ta si lasa tigarile de la varsta astawinking

| blonda90 a răspuns:

Mda am aflat esti clasa a 6a. fumezi in clasa a6a? adica citez: " Am iesit afara si cum fac eu de obicei mai fumez o tigara si mai joc ceva " inseamna ca e un obicei. vai de viata ta fato daca fumezi in clasa a6a

| jimmy1823 a răspuns:

E nasoala treaba... Maica-ta o sa faca diaree!

| PiTiq a răspuns:

Mama treaba asta e nasoala rau. nu stiu ce sa zic dar dupa parerea mea maine cand te trezesti spune i ce s a intamplat neaparat si dai o fuga pana la biserica fara sa stie ea si marturiseste totul unui preot sa poata lua legatura cu dumnezeu ca sa te ierte. Te sfatuiesc sa faci asta imediat cum te trezesti orice se poate intampla.

| PiTiq a răspuns:

Am dat un raspuns ca asta sperand ca poate chiar se duce la bisericarolling on the floor)) tu crezi ca am zis asa serios laughing))) adica am scris asa serios fara semne ca sa creada ca, chiar asa e laughing))

| AdrianaBebe a răspuns:

Eu ti-as zice sa te duci maine dimineata la biserica spune-i preotului tot adevarul de chestia asta roaga-te in fiecare seara ai Dumnezeu o sa te ierte si incearca sa nu mai faci pacatu sa te juri pe mama mai bine sa iti ei bataie odata de la ea decat sa iti moara Succes.