| Madalina828481 a întrebat:

Sambata am lesinat, iar cauza nu se stie. Medicul de familie mi-a facut o programare pe saptamana viitoare pentru a-mi face tomografie. Fumez de aproximativ 2 ani, tind sa mentionez ca nu constant si putin. In ultimul an am fumat chiar mai putin ca de obicei. Intrebarea mea este : La tomograf se poate observa ca am fumat? Sunt ingrozita deoarece tatal meu este sever cand vine vorba despre sanatate. Ce pot sa fac incat sa nu se mai observe atat de tare? Incat sa para ca doar am inhalat deoarece am multi fumatori in familie. Va inplor sa mi raspundeti la intrebari

5 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna,si eu am lesinat in vacanta de vara, numai ca eu ma lovisem foarte tare la fata in momentul caderii...am fost la urgente internat 3 zile la cardiologie...totusi motivul nu s-a descoperit nici pana acum.La tine ar putea fi o cadere de calciu..nu cred ca din cauza fumatului.Incearca sa nu mai fumezi pana ve-ti merge la acel control si sa nu recunosti ca ai fumat, ca s-ar putea sa accepte ideea ca "ai inhalat fum". Multa sanatate.

| Madalina828481 explică (pentru Viitorulapropiat):

Nu spuneam ca din cauza fumatului s-a intamplat. Intrebam daca la tomografie se observa ca sunt fumatoare deoarece parintii mei nu stiu si nu as vrea sa afle asa. nu fumez deloc mult. odata la cateva saptamani

| Alessiaale433 a răspuns:

Si eu am lesinat odata la scoala a venit ambulanta dupa mine si mea zis cai lipsa de calciu eu iti spun ca nu de la tigari poate trebuie sa bei calciu sau vitamine eu beau si imi face bine.

| Cuțu2 a răspuns:

Da. Prietenei mele i s-a văzut. Se vede că plămânii sunt bolnavi

| Madalina828481 explică (pentru Cuțu2):

Ea fuma constat? In fiecare zi? Ca daca e asa eu fumez odata la cateva saptamani si atunci putin. O sa se vada ca sunt bolnavi dar cum am multi fumatori in familie pot sa spun ca probabil din cauza asta? Din cauza fumatului pasiv. la multi care nu fumeaza se vede ca sunt bolnavi