| Mary496 a întrebat:

Saptamana viitoare(13.09)incep clasa aVII-a. Mi-e putin frica de ce o sa fie, desi invat bine.Sunt materii noi? Cer profesorii mai multe? Ce trebuie sa am pregatit pentru anul asta?
P. S:Se mai face latina?
Thanks alot!

Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Incepand cu clasa a VII-a, vei studia chimie si educatie civica. La chimie, ca la celelalte stiinte exacte, lectiile se leaga intre ele, deci trebuie sa inveti la fiecare ora. In comparatie cu clasa a VI-a, e mai multa materie noua la mtematica. Cam atat.
In clasa a VII-a e ceva mai greu, dar daca esti silitoare, te vei descurca de minune.
Succes in noul an!

4 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Da, o sa ai civica si chimie, nu sunt grele daca inveti.
Latina nu se face in clasa a vii-a.
Anul va fi un pic mai dificil, si mai obositor insa daca inveti nu o sa ai probleme.
Succes

| Mary496 explică:

Auu, am gresit happyaVIII-a!

| iuli a răspuns:

Latina o studiezi incepand cu clasa a VIII-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se face latina dar in clasa a 8-a.eu trec in a 8-a si nu pot sa spun ca abia astept. O sa ai o materie in plus:chimia.nu ii chiar asa de grea in primul semestru dar te obisnuiesti.