| Vlad2444 a întrebat:

Sar merita să continui liceu seral după profesională, sau mai bine să mă duc la munca? Nu știu ce sa fac...PS: Ies cu diploma de tâmplar de la profesionala pe care o fac.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la munca si in acelasi timp poti sa faci si liceul cu frecventa la seral, asa am facut si eu liceul.
Merita sa-l faci daca vrei sa urmezi studii in continuare, daca nu vrei n-are rost, meseria de tamplar este una destul de buna, mai ales daca esti meserias bun.

| Vlad2444 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer dacă am diploma acea de 12 clase ma pot angaja mai ușor decât doar cu profesionala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Vlad2444):

In meseria ta nu te angajeaza mai usor, la aceasta calificarea conteaza. Eventual te vei putea angaja in locuri de munca in care se solicita studii liceale.