| anonim_4396 a întrebat:

Satanistii sunt ateisti? Niciodata n-am inteles care cu ce se mananca. Satanistii, dupa cum sugereaza numele, cred in satana, insa ateistii ei in ce cred?

Răspuns Câştigător
| ShockyPunk a răspuns:

Buna
Deci, in primul rand trebuie sa stii ca SATANISTII NU AU NICIO TREABA CU ATEII!
Satanistii sunt total impotriva lui Dumnezeu, si tin cu Satana.Deci ei cred in ambii, si in Dumnezeu si in Satana., dar il urasc pe Dumnezeu.
Iar ateii, sunt cei care nu cred in Dumnezeu, nu ca l'ar uri, doar pur si simplu nu cred in existenta lui, si nici in existenta altui zeu sau ceva de genu asta.
Eu una sunt atee, mi se pare absurda ideea ca ar fi existat cineva care ne'a creat, si ca o sa ajungem in iad sau rai.Chiar am incercat sa gandesc cat mai logic, dar nu pot sa cred in Dumnezeu.Nu il urasc, pentru ca nu as putea sa urasc pe cineva care nu exista.straight faceCand eram mai mica, mergeam des la biserica cu parintii mei sau cu bunik mea.Insa nu stiam sigur ce sa cred, eu nu stiam de ce imi faceam cruce cand treceam prin fata bisericii, niciodata nu ma rugam la icoana acasa.si niciodata, cand am fost intr'o situatie grea, nu m-am intrebat "de ce mi-a facut Dumnezeu una ca asta?!"
Cum am mai spus, mi se pare absurd, iar acum nu imi mai fac nici rugaciunea la scoala la ora de religie, alaturi de ceilalti colegi care fac asta, pentru ca consider ca nu ma ajuta cu nimic sa rostesc cateva cuvinte catre fereastrastraight face

| GizazCraist a răspuns (pentru ShockyPunk):

Tu habar nu ai despre ce e satanismul. Satanistii nu cred in Satan, el fiind doar un simbol pentru noi. Noi nu-l uram pe Dumnezeu pentru ca nu credem in el, in schimb noi urmam un set de reguli de viata care se bazeaza pe respect si autoconservare

9 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Satanistii is popnari care il neaga pe Dumnezeu
ateii is tampitii aia nu cred in viata de apoi *** manca si fac ce vor in viata astafiindca gandesc ca nu o sa li se intample nimic dupa ce mor

| VictorMihail1990 a răspuns (pentru Rustin):

Eu nu ma pot considera ateu, chiar daca nu prea cred in Dumnezeu, dar prost esti tu, deoarece ateii renunta la ideea de un Dumnezeu, si invata sa traiasca FARA REGULI! LIBERI! fara sa iti spuna cineva ce sa faci, sunt ateii care sunt mai buni la suflet decat voi, crestini, care va bateti copchii, si beti toata ziua...invata mai intai adevaratul sens al cuvantului ATEU, apoi vb,, mananci **** degeaba

| Rustin a răspuns:

ShockyPunk ba dibol vezi ca nu te-am intrebat nimic du-te si sapati gropile daca nai treaba

| Muflă a răspuns:

Păi ateii nu cred în nimic, deci nu prea au cum să fie sataniști. I mean, ce treabă are scula măgarului cu șpaga parlamentului?

| ShockyPunk a răspuns:

Xfact9r, du'te si gaseste'ti altceva de facut, decat sa zici numai tampenii care nici macar nu sunt adevarate. rolling eyes

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Xfact9r
Merci...la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am auzit ca mos craciun e ateu iar mos nicolai e satanist asa mi-a zis un nene de pe strada da nu l-am crezut.si cand era sf nicolai auzeam suntete ciudate prin casa.si ziceauba da astia nu am nimic in frigider mor de foame

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasal u pe Xfact9r in pace ca are dreptate daca u esti satanista nai de cat