| Fantasy a întrebat:

De ce ateistii sau satanistii, de obicei starurile rock, poarta cercei si lanturi cu cruci daca nu cred in Dumnezeu sau nu sunt crestini?

23 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Satanisti obsedati de simbolistica.

| Tania a răspuns:

Pentru ca este tare laughing

| doctorandus a răspuns:

Ozzy e crestin. Exista si heavy metal crestin (white metal).

| Fantasy explică (pentru doctorandus):

Ar trebui sa te mai informezi in legatura cu Ozzy

| MaliciousDeath a răspuns:

Eşti cam...paralelă.Crucea e privită în primul rând ca instrument de tortură. Faptul că alţii au ales-o ca simbol pentru credinţa lor de rahat e cu totul altceva.Ai prins tu ideea...

| RAY a răspuns:

Confunzi treaba, te rog nu ne te asocia cu satanistii ca gresesti, ce ateu e ala cu cruce? ori e nebun ori e crestin, ala nu-i ateu, nici ca simbol nu as purta asa ceva, satanistii parca le poarta ca simbol, cica ei nu cred in dumnezeu dar sunt satanisti eu cred ca sufera de eroarea de a sti ce vrei e tot mai comuna in Romania si in lume mai ales tinerii

| RAY a răspuns:

Fanatsy dupa avatarul ala parca esti cu rockul, esti satanista cumva?

| Fantasy explică (pentru RAY):

Asta nu conteaza

| dragos9234 a răspuns:

Nu ateii sunt cei de care spui tu acolo.

| iKronstadt a răspuns:

Vorbesti in necunostinta de cauza, amice/amico! Get a real life! Si, mai pune mana pe o carte. S-o citesti, nu s-o muti de pe un raft pe celalalt!

| Fantasy explică (pentru iKronstadt):

Hmm,de fapt citesc destul de mult

| GoguSteriade a răspuns:

Exista si vibratoare cu iisus, care e problema?

| Fantasy explică:

Da dar de exemplu Andy Biersack din trupa Black Veil Brides este ateu si l-am vazut de cateva ori avand intr-o ureche un cercel cu cruce

| dragos9234 a răspuns (pentru Fantasy):

O poarta pentru ca ii place pur si simplu.

| RAY a răspuns (pentru Fantasy):

Ateismul nu implica idei sau pozitii suplimentare. Ateismul nu este o credinta, ci absenta unei credinte. Chiar daca aceasta absenta a credintei in existenta lui Dumnezeu este compatibila cu o multitudine de pozitii filozofice, ea nu le presupune si pe acestea. Ateii au in comun in mod necesar doar absenta credintei in Dumnezeu.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Fantasy):

De ce asculti pe ciorile astea vopsite si nu asculti rock, metal adevarat?

| Twiiix a răspuns (pentru Thunderstruck):

Cioara vopsita e mata mai pucifer.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Twiiix):

Clar, mori emolaule.

| Twiiix a răspuns (pentru Thunderstruck):

Daca nu iti convine...ce comentezi?

| Denisadeny1 a răspuns:

Poi nu toti rockari nu cred in Dumnezeu...pentru ei crucea este un accesoriu comun la toti rockari care iubesc cu adv ceea ce sunt eu am avut un prieten rockar si era super de treaba si credea in Dumnezeu dar nu se imbraca mai tot timpul in negru deci concluzia este ca crucile la rockari este un acesoriu funDA

| Thunderstruck a răspuns (pentru Denisadeny1):

Invata sa scrii si dupa sa-ti dai cu parerea.

| lollellil a răspuns:

Acestia doresc sa aduca batjocura asupra religiei noastre un exemplu este clipul facut de gaga,, dedicat homosexualilor'' ce de fapt este o lovitura asupra credintei noastre ascunzand multe semne pagane/satanice uite un filmulet care sa iti arat ca de fapt cruciulitele nu sunt purtate pur si simplu pentru ca le plac : http://www.youtube.com/watch?v=ku60sXq-1lE