| Andrei15_4746 a întrebat:

Scuzati categoria!
Cum devin expert TPU? am inteles ca dupa nu stiu cate funda pot sa devin dar de exemplu utilizatorul nelu(cel de pe locu 3 in clasament) are 6 mii de raspunsurii castigatoare(funda) si etc deci vreau un raspuns concret si adevarat!
ps:utilizatorul anului cat timp ramane? de ex eu sunt utilizatorul anului 2011 si in cati ani dispare chenarul acela albastru? mersi funda+vot la toti!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde) la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde.
Titlul de utilizatorul anului 2011 ramane tot timpul, nu se mai sterge, poti vedea la Brigaela, care a fost utilizatorul anului 2009.Succes şi numai bine!

1 răspuns:
| daniela15 a răspuns:

Buna,nu trebuie neaparat sa ai chiar asa multe fundite.Depinde si de rank si voturile care le primesti de la ceilalti.
Funda?