| altul a întrebat:

Scuzatimi expresia daca vreti rasp daca nu nu voi fetele va masturbati?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toate fetele se masturbeaza.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anida, daca nu te-ai masturbat niciodata, ar fi bine sa consulti un medic. Fiindca asta e simptom de boala. Fie ai insuficienta ovariana si nu ai destui hormoni, fie ai o suferinta psihica manifestata prin anhedonism. Nu generalizez, dar e ca si cum as spune ca toti oamenii respira si tui ai veni sa spui ca nu respiri. Atunci ceva nu e in regula cu tine. E normal sa nu te masturbezi daca ai un partener sexual, dar daca spui ca nu te-ai masturbat niciodata, fie esti bolnava, fie nu recunosti adevarul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anida, imi cer scuze, n-am stiut ca ti-ai inceput viata sexuala atat de precoce. De obicei, fetele incep sa se masturbeze pe la 12-13 ani, cand de obicei nu au partener sexual. Probabil tu la varsta asta aveai deja un partener sexual care sa te satisfaca si atunci nu ai trecut prin asta. Dar trebuie sa recunosti ca nu e ceva obisnuit, sunt rare fetele care au parteneri sexuali constanti la varste asa de fragede.

| psiholoaga a răspuns:

Adica da.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fii sigur ca o fac! - doar ca f. f. f. putine sunt atat de OK, incat s-o recunoasca! Recunosc (aproape) doar in somdaje, unde raman anonime, si pot fi sincere, macar acolo, legat de asfel de subiecte fierbinti!

| ioanaa a răspuns:

Iti zic tie cum am mai zis cuiva, tot de pe acest site. De ce naiba nu scoti un film porno, sau cauti pe net (slava domnului ai unde) si te poti informa exact de acolo, nu dupa ce iti spunem noi. nu ti-ar fi mai usor?!winking

| dance4life a răspuns:

Copii...

| N538961518 a răspuns:

laughing aoleu laughing

| anida a răspuns:

Nu generaliza brigaela, scuze ca te contrazic, eu una nu poate nu credeti dar asta e adevarul.

| anida a răspuns:

Bro eu am spus ca nu ma masturbez.
deci una e masturbarea si alta e jocurile erotice cu partenerul.Deci cu partenerul DA singura NU

| anida a răspuns:

Deci brigaela am avut, am si o sa am mereu pe cineva care sa ma satisfaca sexual, ma satisface din toate punctele de vedere incat sa nu fiu nevoita sa ma satisfac singura pentru ca la urma urmei asta e mansturbarea, nu? nu am nici o problema...nu am de ce sa ma ascund sa zic ca eu is mare si tare ca oricum nu ma cunoasteti nu am motive (eu nu ma ascund nici in viata reala, cu atat in viata sa-i spunem"virtuala")iar majoritatea persoanelor care recunosc acest lucru fac pariu ca nu recunosc si fata de persoane cunoscute suntem anonimi adica nu avem de ce sa ne ferim asa ca eu de ce sa ma feresc...in fine...deci eu singura nu ma autosatisfac, daca vreau ceva am langa mine un barbat care imi face toate poftele e necesar sa-i spun si punem in aplicare...
inca ceva stiu ca vei spune ca mansturbarea te ajuta sa te cunosti mai bine, ma cunosc destul de bine incat sa stiu ce imi place si ce nu, asa ca noi(eu si el) avem o relatie deschisa si ne spunem ce ne dorim, ceea ce putine persoane fac, comunica cu partenerul si nu dupa ce am "facut-o"...sa ma gandesc ce mi-ar placut sa imi faca ...si pana la urma sa imi fac singura, de aia am barbat, de aia au "coada" in fata sa ne-o "traga" noua. si noi ce facem? lasam impresia ca a fost minunat si mergem dincolo sa ne-o tragem singure? si mai ne miram ca barbati isi iau "problema" in mana, daca noi nu suntem deschise, uitam sa fim feminine, nu le oferim decat acelasi lucru(pozitii) logic ca se uita la filme singuri (nu cu noi, ca nu e nimic rau in asta din cand in cand sa te mai uiti cu el)si sa se autosatisfaca sau in cel mai rau caz sa faca cu altcineva ce ar vrea sa faca cu tine, am deviat un pic dar asta ca sa isi de-a seama si alte femei ca daca vrei sa fi satisfacuta si el sa fie la fel trebuie sa discuti cu persoana de langa tine tot.

| anida a răspuns:

Nu mi-am inceput viata sexulala atat de repede, in nici un caz, dar eu la varsta aia(pe vremea mea) ne jucam, faceam alte chestii nicidecum nu ma mansturbam si nici nu ma gandeam la viata sexuala, aveam altceva in minte atunci(joaca, invatat), cand mi-am inceput viata sexuala eram la o varsta normala la care stiam ce vreau.De aceea iti spun ca atunci cand eram copila ma jucam si invatam iar cand am crescut am avut relatii.
deci mi-am inceput viata sexuala mai tarziu adica nu ca si acum cand fetele si-o incep la 14-15ani, dar eu la varsta aia faceam si gandeam altfel adica nu la sex toata ziua, iar cand mi-am inceput-o am avut partener si nu m-a interesat sa ma satisfac singura. Poate ca acum m-am facut inteleasa.
Poate daca aveam si eu acum 14-16 ani in vremurile astea faceam si eu acelasi lucru, nu zic nu, dar eu am zis ca nu am facut asta pana in prezent.

| altul explică:

Adica... da?

| altul explică:

Ioana crede-ma ca e mai frumos cand spuneti voi asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DIN GRAMATICA TA NU INTELEG PERFECT CE VREI SA STII, DAR POT PRESUPUNE. ORICUM, CE TE FACE SA CREZI CA NOI FETELE N AM AVEA DREPTURI EGALE CU VOI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă băieții se masturbează și fetele fac la fel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc deloc? Jocuri erotice cu prietenu? Nimic? Nimic? worriedthinking