| MiniHeart a întrebat:

Scuze de categorie. De ceva timp ma confrunt cu niste stari asa, mai ciudate intr-un fel... Le-as putea spune si stari de melancolie, deci nu prea am chef de vorba, stau asa, suparata cum s-ar zice. Daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva, ma poate ajuta? Sa-mi spuna doar cum as putea sa le evit, sa ma binedispun, sau daca se pot lua ceaiuri pentru chestiile astea.:* Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Probabil ai avut o problema, sau poate te gandesti la niste lucruri mai putin placute din viata ta, sau pur si simplu esti prost dispusa si treci printr-o perioada mai proasta. Nu este deloc un lucru iesit din comun. Chestii de genul acesta se pot intampla des, mai ales la persoanele mai sensibile. Incearca sa te uiti la comedii sau emisiuni care iti plac. Mergi in oras/parc/padure si plimba-te cel putin 30 de minute. Bucura-te de timpul frumos, primavaratic. Fa-ti prieteni noi sau citeste o carte. Este posibil sa ai nevoie de o excursie, sau poate de o schimbare de look, sau de prieteni. Mergi la saloanele de infrumusetare si schimba-ti coafura. Sau rasfata-te acasa cu diverse tratamente sau masti de infrumusetare pentru ten/corp. Fa o baie calda si placuta si dupa, vei vedea ca te vei simti mai bine. Daca nu iti trec aceste stari, mergi la psiholog. Oricum, nu iti recomand pastilele si ceaiurile. Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| мαяιє a răspuns:

Stiu cum te simti pentru ca si eu am avut o astfel de perioada iar ca sa ma binedispun ascultam muzica, citeam carti, ma jucam cu pisica. Mereu cand eram in acea stare ma inchideam in camera mea singura si ma linisteam ma gandeam la lucruri pozitive.

| MiniHeart explică (pentru мαяιє):

Am incercat si eu cu ascultatul melodiilor, si inca de'astea cu ritm alert. si tot nu reusesc...:* Mersii` de raspuns:*:*

| taviyamato2 a răspuns:

Pai toata lumea trece prin alea, lasa ca nu mai visezi tu cand te angajezi )) sa vezi cum e. Iti poti lua niste ciocolata neagra cu concentratie mare de cacao... aia te ajuta, e bun si ceaiul dar ala putin mai scump adica peste 6 lei. ala ieftin e slab... ia-ti ceai de vanilie de la twinings, e foarte bun.

| MiniHeart explică (pentru taviyamato2):

Ciocolata mananc toata ziua. de toate felurilelaughing si nu ajuta la nimic. Si despre ceaiuri ma gandeam ca ar fi ceva gen fructe de padure sau altelewinking Multumesc de raspuns:*

| taviyamato2 a răspuns:

Asculta melodii de la nujabes http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| duckyduckdede a răspuns:

Si eu am avut exact aceeasi problema ca tine pana acum 3 saptamani.

Nu ai spus daca ai ceva probleme. eu de exemplu aveam starile astea de la stres, din cauza unor persoane etc.

Nu cred ca e vreun ceai sau pastile nu stiu, incearca sa faci ceva ce iti doresti, sa mergi cu prietenii undeva sa va distrati poate iti dispare starea.big grin