| Roziozi a întrebat:

Scuze pentru categoria gresita nu am stiut unde o pot pune...

Am nevoie urgenta de ajutor! La scoala trebuie sa facem niste proiecte pe grupe, eu am picat intr-o grupa de patru fete.
Acesti fete sunt foarte lenese si neseriose, doua dintre ele nu au facut nimic si de fiecare cand le chemam sa discutam despre echipa ele plecau in pauza sau stateau si vorba cu altcineva si nu erau atente sau cand le intrebam ce sa facem spuneau :,,Nu stiu!"
Cealalta colega mi-a trimis niste date pe care le puteam gasi si eu si nu erau foarte interesante...
Sau cand am venit cu mai multe idei cele doua fete ori nu erau de acord ori imi pumneau conditii ori doreau sa le,, imbunatateasca".

Am mare nevoie de ajutor, ce sa fac ca sa le conving sa munceasca sau sa schimb echipa fara sa se supere pe mine(una dintre colege este si prietena mea cea mai buna)?

1 răspuns:
| yanly a răspuns:

Pune piciorul în prag. Explicăle că aşa nu se mai poate. Spune adevărul, doar nu eşti numai tu în echipă.