| x_7728 a întrebat:

Se apropie ziua in care ne vom inscrie la liceu, iar eu nu sunt decisa la cel rpofil sa dau. :-s. Nu stiu ce sa aleg intre mate info si bio chimie bilingv engleza. Ca si materii imi plac toate, heeelp. Daca puteti, spuneti. mi despre orar, avantaje si dezavantaje pentru fiecare profil. Thx >big grin

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

La mate info toată lumea ştie că e mai greu pentru că aşa e simplu. Şi parcă era şi mai încărcat programul. La bio chimie dă dacă vrei să faci mai departe ceva legat de medicină. Gândeşte-te la viitor şi la ce ţi-ar place. Poţi pune prima de exemplu mate info şi a doua bio chimie (dacă sunt la acelaş liceu) şi în caz că peste vară te răzgândeşti poţi face cerere la inspectorat să te transfere, fiind vorba şi de acelaş liceu se face mai uşor. oricum trebuie să fi sigură de ceea ce alegi pentru că sunt 4 ani şi decât să-i faci degeaba, să-ţi ocupi timpul cu ceva ce nu-ţi place, sau nu-ţi place la fel de mult ca X. Înţelegi?

| CokoStar a răspuns:

Daca dai la mate de umpli de bani ca devii profesoara si mai dai si meditatii. Daca dai la info te faci programator si repari calculatoare si dupa program pe bani.La bio nu se merita. Cel mai bine e la info.

| anonul a răspuns:

Engleza, o sa poti sa pleci din tara si sa faci mii de Euro ca si ghid turistic sau traducator happy

| LloOlLey a răspuns:

Stii. nici eu nu m`am hotarat unde vreau sa dau si la ce profil. eu cred ca cel mai bine e sa mergi pe ce iti place cel mai mult ce te pasioneaza chiar si la care inveti cel mai binebig grin inca n`am ajuns la liceu si nu stiu despre orar avantaje si dezavantaje, dar pana aici sper ca te-am ajutatbig grin