| music4ever a întrebat:

Buna TPU se apropie ziua mamei mele si nu stiu ce cadou sa ii fac:S niste idei va rog:X:X:

funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mi-a placut intotdeauna ca intr-un cadou sa gasesc ceva din sufletul celui care l-am primit, valoreaza mult mai mult decat ceva material!

Răspuns utilizator avertizat
| camitza_1621 a răspuns:

Fa o poza cu voi doua si puna intr-o rama si scrie-i si o felicitare cu cat de mult ti la ea...

| Bondarel99 a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine pe mama ta, tu sti ce ii place.eu iti dau doar cateva idei:

carti
parfum
cosmetice (creme si lotiuni, ruj, trusa de farduri)
bijuterii (lantisor, inel, bratara, brosa, cercei)
esarfa sau fular
manusi din piele
telefon mobil
aparat foto digital
rama foto
fotografie cu tine, cand erai copil, inramata
album foto (din plastic sau, pentru un plus de eleganta, stil cutie din lemn)
obiecte de arta (cum ar fi un tablou sau o statueta)
antichitati
geanta sau poseta
ceas de mana
portofel
obiect personalizat (cana sau pernuta decorativa)
ghiveci cu flori
buchet de flori
vaza
set cesti sau pahare cu model specific sarbatorilor de iarna
set farfurii cu model specific sarbatorilor de iarna
obiecte decorative (pled, set aromoterapie, pernute decorative)
oglinda
port carti de vizita
glob zapada
masa la restaurant pentru parintii tai
bilete la un concert de Craciun
magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
caseta pentru bijuterii
bol decorativ
lampa sau veioza pentru citit
suport lumanare si lumanari parfumate
set aromoterapie
set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)

| Bondarel99 a răspuns:

Lista pe care ti-am dat-o e cu cadouri de Craciun...scz

| denisadenysa a răspuns:

Daca ai un buget restrans poti sa alegi una din aceste variante:
- poti sa ii iei o esarfa(da un plus de eleganta si stil)
- o geanta

Daca ai un buget considerabil poti sa ii cumperi:
- un parfum
- o bratara sau un colier( discrete)

Daca nu ai bani pusi de-o parte, cred ca ar fi frumos sa ii conpui o poezie sau sa mergeti sa va plimbati numai voi doua.

Sper ca te-am ajutat!

| AnieStafford a răspuns:

Iunia= nu o cunosc pe mama ta, deci nuştiu exact ce-i place, de obicei mamelor le place să-şi petreacă aniversările lingă cei dragi fă o în acea zi să se simtă regină, începe dimineaţa cu un dejun delicios la pat apoi amenajează casa cu baloane lipeşte un panuo cu maxime despre mame să îi dăruieşti un buchet de flori şi toată ziua dăruieştei dragostea şi caldura sufletului tău, sper sa îţi placă ideea mea

| AnaMaria_1872 a răspuns:

Poti sa-i oferi:
1. O bijuterie personificata – poti alege un inel, o bratara sau un medalion pe care sa inscriptionezi ceva legat de familia voastra.

2. O rama – poti sa pui o poza cu toata familia sau doar cu tine si mama ta.

3. O excursie impreuna - Chiar daca este o persoana foarte ocupata, ziua aceasta este una speciala, de aceea o iesire in mijlocul naturii, la munte sau la mare!

4. Un cadou legat de hobby-urile sau pasiunile sale: in cazul in care ii plac florile ii poti cumpara unelte de gradinarit, daca ii place sa gateasca ii poti cumpara o carte de bucate, etc.
Sper ca te-am ajutat!