| SorinSelaru a întrebat:

Se mai merită Vama Veche?
Salut TPU!
Am vorbit cu niște amici vara asta să mergem în vamă cu cortul, dar din câte am înțeles că nu mai are farmecul pentru care era lăudată.
E adevărat? Nu am mai fost până acum ca să știu.
După cum am zis mergem cu cortul, nu avem pretenții de ceva hoteluri bengoase, vrem destrăbălare, tineri nebuni și beții pe plajă.
Adică de băut tot bem că dacă nu e atmosferă ne-o facem noi, dar mna să știm la ce să ne așteptăm.

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Atmosfera ti-o mai faci si tulaughing
Ca daca te duci cu gandul ca au inceput aia sa o mai "modernizeze" si vin cocalari si basin0s! care inainte nu calcau pe acolo...o sa fie scartait...
Dar, merita!
Tu te duci sa te distrezi, nu sa ii urmaresti sau judeci pe altiilaughing
Distractie placuta!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inca e foarte fain in Vama, e lumea deschisa si va puteti imprietenii usor si cu altii. Si-n Costinesti e fain dar e mai "chill" si mai caterinca in Vama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vama veche era locul celor boemi, mergeau și dormeau pe plaja, mâncau conserve și beau tot ce prindeau. Mai făceau un foc, mai cantau la chitara, mai făceau o baie în pielea goala și toate astea cu cat mai putini bani.

Acum vama e plina bețivi, drogați cocalari care întra cu mașina pe plaja, terase la care duduie muzica, pensiuni de cel mai prost gust.

| Gabriel2424 a răspuns:

Eu iti recomand si Costinesti, merg de vreo 7 ani la rand acolo, dar eu merg la hotel, mie personal imi place.