| TeodoraLazz a întrebat:

Se pricepe cineva de aici la sfaturi? E vorba despre o prietena de-a mea. Ma inteleg bine cu ea dar eu mereu am vrut sa fim BFF. Problema e ca ea are deja o BFF la care tine foarte mult. Dar fata aceea o minte pe prietena ei. Si mna, eu nu pot sa-i spun asta. Sunt mai multe lucruri de spus dar as prefera sa vorbesc cu cineva in privat despre asta. Daca vrea cineva sa ma asculte si sa imi dea un sfat, as aprecia foarte mult. Lasati-mi mai jos numele de Facebook si va dau eu add. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Uite aici un sfat prieteni sunt prietenii adevarati sau bff cum zici tu restul "prietenilor" sunt cunostinte cei mai multi te vor abandona la greu sau cand au ceva de pierdut daca te vor ajuta acesti "prieteni" te vor uita usor vor profita cat pot de tine iar cand nu le mai convine te vor abandona. Peste ani cand va veti intalnii poate o sa va salutati si o sa va impartasiti putin din ce ati mai facut insa cu un bff vei ramane mereu in legatura si va veti sustine reciproc insa orice prietenie poate fi trecatoare sa nu te miri daca intr o zi nu veti mai fi atat de apropiate. Doar in tine si in familie poti avea incredere si te poti sprijini la nevoie iar in bff nu cu "toata greutatea"sa zic asa intelegi ce vreau sa zic. Ar fi bine daca i ai spune prietenei tale ca minte insa pana la urma sunt apropiate nu prea e bine sa intervi fara sa ai argumente solide o sa iti puna la indoiala spusele(ceea ce e si normal) si daca nu ii zici asta fara sa ai dovezi poate ajungeti sa va certati sau ceva de genul si sa va distrugeti relatia eu am patit o insa asta e in cel mai rau caz. Eu as putea sa vorbesc cu tine daca vrei insa pe parcursul zilei nu sunt foarte activ pe net de obicei am treaba sau chiestii de gen + ca detest fb din mai multe motive prefer sa vorbesc cu cineva fata in fata sa ii citesc expresiile si sa imi dau seama la ce se gandeste cu adevarat decat sa citesc niste cuvinte goale in fine daca vrei iti dau e-mail-ul meu bogdannn711@yahoo.com si imi lasi mesaje ca oricum tot la intre 3-5 cel mai probabil iti raspund acum sunt la bunici la tara si da este o lupta cumplita sa caut semnal la telefon laughing
oh btw daca vrei neaparat iti dau un mesaj cu fb meu

1 răspuns:
| doreal a răspuns:

De ce nu puteti deveni BFF impreuna? 0-0