| deea2sabau a întrebat:

SEARA TPU,, Nu exista nici un serviciu ", dar am semnal full pe telefon. Am scos cartela de cateva ori si tot asa imi arata. Nu inteleg ce s-a intamplat asa din senin, marca telefonului este Sony Ericsson xperia arc s.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

laughing Asa am patit si eu, am facut o criza de nervi pentru ca credeam ca mi s-a stricat telefonul, i-am dat si resetare totala...e din cauza cartelei care s-a demagnetizat. Poti sa iti iei alta sau sa o duci la un magazin sa iti dea una cu acelasi nr.

| vreauSAfiuEU a răspuns:

Nu este de la telefonul tau, este de la cartela, ti s a demagnetizat, o sa trebuiasca sa te duci la operatorul de la care apartii si sa ceri sa ti se schimbe cartela.P.S. prima schimbare este gratis, dupa trebuie sa platesti o suma de bani, cam 20-30 de lei.