| noName_8681 a întrebat:

Am o problema cu telefonul mobil sad. pls help.
am telefon sony ericsson k810i, dar oricum nu conteaza marca la problema pe care o am. De azi dimineata acolo unde trebuia sa scrie "orange" scrie "No access to netw" si nu am semnal, daca ma suna cineva, zice ca sunt in reteaua orange straight facestraight facestraight face
ce sa fac?
p. s. am scos cartela am bagata-o din nou si nu s-a intamplat nimic straight face

Răspuns Câştigător
| LadyBird_5604 a răspuns:

Incearca sa selectezi (manual) din nou reteaua

2 răspunsuri:
| jumpper a răspuns:

Daca e decodat si merge si pe alte retele incearca cu o altă cartela sa vezi daca merge. Daca nu mai incearca cu scoaterea si băgarea cartelei si cu cautarea retelei. Căuta si automat si manual. Daca nu poate ti-s-a dus banda si trebuie dus la un service gsm. Dar greu se duce banda la Sony. Am si eu tot Sony k800 si merge ok

| xDreamGirlx a răspuns:

Se poate sa nu mai recunoasca cartela sau ceva de genul iti poti lua alta cartela si telefonul nu a mai avea nimic al meu este tot Sony doar ca este k77oi sh mi-s-a intamplat asta.pls fundita