| julian17 a întrebat:

Servus. Am cunoscut o tipa care acum o luna a terminat o relatie in care a fost timp de 3 ani. S-a despartit pentru ca si-a dat seama ca tipul nu era chiar cine credea dansa(a incercat sa se culce cu cea mai buna prietena a sa, este un egoist si de cand s-au despartit o tot ameninta ca se sinucide, a intrat de pe idiul surorii lui si i-a zis tipei ca e si-a injectat cu nu stiu ce substanta in vena si e in spital in coma). Pe parcurs ce tot vorbim imi dezvaluie din ce in ce mai multe chestii despre el care ma lasa masca. Tipa e okay din punctul meu de vedere, e pe tripul meu si chiar am inceput sa o plac, dar intr-un fel innebunesc cand vad ca tipul tot vine cu amenintari si chestii de genu la adresa ei. Oare daca i-as zice ce am inceput sa simt ne-ar fi bine amandurora si ar trece mai usor peste asta sau as baga-o si mai tare in ceata?

3 răspunsuri:
| cei7pitici a răspuns:

Draga prietene, lasand la o parte vechea sa relatie de lunga durata cu acel individ in care cu siguranta a investit sentimente bogate tu trebuie sa te impui situatiei si sa fi langa ea cand are nevoie de un umar pe care sa planga. Ai ocazia sa o cuceresti fara prea multa insistenta deoarece este vulnerabila acum dupa trauma pe care a trait-o tu trebuie sa fi exact de ce are ea nevoie, fi acum langa ea cand e dezamagita si incurajeazo fa-o sa zambeasca un cuvant la timpul potrivit poate schimba totul si tu o poti castiga trebuie sa lupti pentru asta si nu uita tu esti personajul principal din povestea aceasta si eu iti garantez ca daca tu o sa fi acum langa ea tot mai des este imposibil ca ea sa nu se ataseze de tine fi gingas si iubaret fetele iubesc asta si intelege filozofia vietii, un cuvant poate schimba o lume si tot un cuvant poate fi mai tare decat o piatra luata-n ceafa happy succes...winking sunt sigur ca o sa reusesti!

| Lorytza3 a răspuns:

Pai nu stiu si ceea ce se intampla intre voi e chiar compicat si interesant in acelasi timp! eu as zice sa-i zici totusi ceea ce siti si sa incerci sa-i calci pe inima. ar trebui sa incepi sa iesi cu ea ca sa vezi cu adevarat ce imti si ce simte, sa va cunosteti si ar trebui sa ii promiti ca-i vei fi alaturi la bine si la greu! eu zc sa o sprijini in astfel de momente fiindca asta le place fetelor : sa simta ca le pasa bietilor. in plus, asa te poti apropia din ce in ce mai mult de ea. eu ti-am dat oar un sfat, ti-am zis numai ce gndesc si... eu sper sa mearga si sa egiste mcr o scanteie intre voi, ba chiar o flacara! sper ca te-m ajutat! norocbatting eyelashes happywinking

| torchwood a răspuns:

Iti place sa risti? risca egal de raspuns sau reactie