| anonim_4396 a întrebat:

Servus! Deci, de aproape un an (nu mai știu exact) am intrat în perioada de pubertate (sunt băiat). Ideea e că vocea mea sună super ciudat. Nu știu cum, încă pot folosi vocea de dinainte de pubertate dar dacă îmi "flexez"(nici eu nu știu ce fac mai exact) pot folosi vocea de adolescent in loc(cam din august). Cand cânt cu vocea copilăresc nu am nici o problema însă când cânt cu vocea de adolescent nici nu pot coborî prea mult, dar nici nu pot urca foarte mult cu vocea, de fapt asta mă oftică mai mult... Este ceva normal?

Răspuns Câştigător
| UnOhm a răspuns:

Cu siguranta este ceva normal. Timpul va trece iar vocea ta va deveni din ce in ce mai clara. Incearca sa nu bagi in seama micile inconveniente si totul va deveni perfect.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Da, devii mai matur.

| alexhadarean a răspuns:

Vocea ti se va schimba cam de la 16 ani, daca esti cantaret exerseaza si totul va fi bine nu ai de ce sa iti faci grij