| Andreiu68 a întrebat:

Sfat/parere:Anul asta in august am sa fac 18 ani si creau sa dau de permis si cand am sa iau permisul vreau sa imi cumpar si masina,ma rog vreau ca tata sa imi ia masina dar am vorbim de pe acuma cu el si nu vrea sa imi cumpere. Tata are deja masina(cielo)dar e mai de el,e mai batran ca mine si e puturos. Vreau sa am masina mea personala, sa o folosesc cand vreau, unde vreau si cu cine vreau.Sunt sigur ca la 18ani daca ii cer masina tatalui o sa mi-o dea ocazional asa si putin timp.Pot sa fac ceva sa il conjing pe tata sau mama sa imi ia masina? daca tata e de acord si mama e si viceversa. FUNDA

3 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

N-ai cum rolling on the floor) daca omu nu vrea, nu vrea, dar nu prea cred ca nu vrea, cred ca nu are destui bani....chiar crezi ca daca ar avea bani nu ti-ar face cadou la 18 ani o masina si el n-ar umbla cu un cielo in ***... Faci 18 ani, mai stai la parinti, te angajezi, strangi ceva bani, le mai ceri si lor cativa si iti cumperi tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca aveau bani de alta masina probabil nu mai umblau cu cielo ala mai batran ca tine

| cascadoryes a răspuns:

Pai spune-le si tu ca trebuie să îți iei permisul, si ca îți trebuie o mașină, spune-le ca în viață nu vor fi mereu ei să te plimbe cu masina, ca va trebui să ai și tu mașina ta personală, ca ești major sau aproape major, succes!laughing