| Andreiu68 a întrebat:

Anul acesta am sa fac 18 ani si eu vreau sa imi iau eu masina din banii mei. Tata are masina lui si mama la fel,si vreau sa imi iau si eu masina, dar tata nu cred ca e de acord, ca spune ca la 18ani imi va da masina cand am sa i-o cer( nu chiar mi-o da 24/24, 1-2 ori pr saptamana)dar nu vreau sa masina lui, e si veche si vreau sa fac eu ce vreau cu masina mea,lucruri care cu masina tatalui sau a mamei nu m-as lasa(sa pun subwoofer, vopsea mata pe masina, geamuri fumurii si mai multe). Deja am jumatate din banii de masina si cum as putea sa ii conving pe parinti sa ma lese sa imi iau masina? sa nu depind de masinile lor

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asigurarea e scumpa si tot ceri bani la parinti pentru carburant si alte taxe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ai strans tu asa de multi bani singurel pentru o masina nou, pentru vopsele mate, geamuri fumurii samd?

daca ai strans si ai sa ai 18 ani cinte te opreste sa cumperi? Esti major aia e

| raluk27 a răspuns:

Iti cumperi pur si simplu, fara sa le spui. Ii pui in fata faptului implinit.

| EneCristian a răspuns:

Vorbeste si spune-le motivul tu o sa o modifici si ca vrei sa o folosesti zilnic explica-le ca ai crescut si e timpul sa incetezi a mai depinde asa mult de ei.(e doar un mod de a fi mai independent apropo bafta cu tuning-ul).