| sergiu_9840 a întrebat:

Si in legatura cu religia de unde sunteti voi asa siguri de credeti asa care nu e cert?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu si altii ca mine am gasit ce cautam. Golul din mine a fost umplut de Dumnezeu. Certitudinea este confirmata de relatia personala cu Dumnezeu pe care mi-o ofera credinta crestina.

8 răspunsuri:
| Irina a răspuns:

La baza toate religiile cred in acelasi Dumnezeu. depinde de tine cat crezi in el, cat te rogi si cat incerci sa nu faci rau celor din jur.

| tukhey23 a răspuns:

Poi cine te obliga sa crezi intr-o religie? Iti recomand. sa mergi la slujba la catolici, apoi la cresti si la evrei s.m.d.Si apoi iti vei schimba parerea si sper sa alegi o religie happy

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

thinking avem atatea izvoare istoricewinking

| mariana_7566 a răspuns:

Nimeni nu este cert in legatura cu religia dar omul este facut sa creada in ceva, sa spere, sa ceara ajutorul, si daca nu lui dumnezeu atunci cui? cand te gandesti ca langa noi cei mai aproape de multe ori sunt prieteni care cred si au sperante si atunci au nevoie de tine care daca esti cert ca exista ceva bun in religia ta iipoti ajuta le poti de sperante si de ce nu credibilitate.asta depinde de tine

| nustiucine a răspuns:

Te rog un singur lucru, uita-te la videoclipul de mai jos...astept sincera ta parere;

http://www.youtube.com/watch?v=3LtiyefHCe4

| sergiu_9840 explică:

Ma scuzati e o intrebare cam lipsita de sens voiam sa zic de ce sunteti asa siguri ca voi credeti in ceva sigur? pentru ca sunt atatea credinte nu se stie care e buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte logic in ceea ce ai scris

| ana_6741 a răspuns:

Toate credintele is bune...doar ca fiecare isi numeste D-zeul cum vrea...toti stim ca doar unul este D-zeu ...si ala nu e Buddha... ...toti au facut minuni ...si toti au fost buni ...si oricum religia in ziua de azi e un sistem de manipulare ...nu mai e religie...trebuie sa crei tu in acel cineva pentru tine...chiar daca el exista sau nu si totusi gadeste'te ca gandesti cu doar 1 sau 2 % din creier ce s-ar intampla daca l-ai folosi 100%