| Inferno a întrebat:

Pentru crestini: Cat de siguri sunteti ca voi ca ati aflat adevarul in legatura cu Dumnezeu s de ce?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

100%,pentru ca credinta mea se bazeaza pe dovezi biblice si laice, si nu am nici o urma de indoiala cu privire la lucrurile aratate in Biblie si aceasta pentru ca am studiat Biblia cu Martorii lui Iehova pe subiecte.Si orice intrebare biblica am avut ei mi-au oferit raspunsuri exacte, care nu se contrazic cu Biblia si logice si nu numai:istorice, stintifice, arheologice, etc.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Inferno...ne lași?
Cred că tu dormi cu Biblia sub pernă.

| Inferno explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Normal ca dorm cu ELE (am mai multe) sub perna. Ca sa ma protejeze de fortele raului. laughing

| raymusic5432 a răspuns:

Daca asa le-a spus mamica cum sa nu fie siguri inferno, eu am luat banare ca sunt ateu vezi

| RazvanAttilaRus a răspuns:

Sunt 100% sigurwinking
cand nimeni nu m-a ajutat si "eram la pamant" m-am rugat lui Dumnezeu si m-a ajutatwinking si multe multe alte bunatati din partea Domnuluiwinking
Gusta si vei vedea cat de bun este Domnul!