| Gosh. a întrebat:

Si. voi la ce varsta ati aflat despre sex?
Cum s-a intamplat? Cum ati reactionat?

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Cred ca cam pe la 7 ani, asa. Eu dormeam si tata se uita la un film porno, si la un moment dat incepuse sa ma deranjeze lumina televizorului[ imi batea in ochi] si m-am trezit. Tre sa recunosc a fost scarbos, mai ales capu` familiei sa fie pervers, asta chiar m-a socat... laughing

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Varsta nu o stiu, dar mama mi-a zis prima data cum sta treabathinking
I-am taiat elanul si i-am zis ca nu ma intreseaza atat de tare subiectullaughingA rasuflat usuratalaughing

| Libelle a răspuns:

Vai de capul meu am aflat foarte devreme pe la 6 ani mi-a explicat bunica intr-o seara cand am vazut pe unii la tv dar am ramas uimita.atunci era cu totul sh cu totul scarbos nu-mi puteam inchipui ca cineva poate face asa ceva(copil mik sh prost:-p)

| Aηηy a răspuns:

Interesanta intrebare tongue
Prima data aveam vreo 8-9 ani cand am aflat de la o verisoara mai mare cu vreo 2 ani si ne uitam la filme porno impreuna laughing.
Mi se parea ciudat de ce se intampla pe acolo dar cu timpul m`am obisnuit laughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

Pe la vreo 10 ani am afla tde pe clopotzel tot laughing dupa de la scoala de la profa si colegi mai multe informati si in sf de la mama laughing

| Emeraude a răspuns:

Ummm, sincer, nu-mi aduc aminte, stiu doar ca eram foarte mica, iar in blocul in care locuiam erau multi copii mai mari decat mine ca si varsta si ne spuneau toate prostiile posibilelaughing. Cand am aflat prima data, nu-mi aduc aminte cum am reactionat, dar cert e ca n-am ramas traumatizata, deci n-a fost prea rau thinking

| Alina_9354 a răspuns:

La ce varsta? hmmm pe la 10 ani din greseala...nu aveam somn si am deschis tv-ul si era un film porno(era ora 3 noaptea) si am ramas socata de ce se intampla acololaughing)

| Roby67 a răspuns:

Ce este sex? Pe mine m-a adus barza, la fel si pe copiii mei! Nu inteleg intrebareawinking

| Just kidding a răspuns:

Aveam vreo 10 ani, am vazut la tv o faza laughing si mi-am dat seama cum sta treaba, si pe moment am fost socata, adica nu credeam ca asa se procedeaza big grin

| mada_4633 a răspuns:

Nu am aflat intr-un moment anume! Adica cand eram mica stiam de unde vin copii nu tin minte de unde nu cred ca mi-a spus cineva dintr-o data "stii ca sexul este...", iar pe parcurs am aflat mai multe lucruri discutand cu prietenele etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 8-9 ani. Povesteam cu o prietena bunahee hee. Pai nu am fost surprinsa, nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum imi dau seama ca habar n-am laughing. Nici aproximativ nu pot sa-ti dau laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 9-10 ani de prin filmele porno de pe la tv si din revistele pentru fete laughing) si apoi a inceput cu internetu` laughing)) dar am descoperit ca e neinteresanta teoria laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapai pe la vreo 4 ani ma jucam cu niste baieti mai mari si au inceput sa-mi explicetot felul de chestii si nu m-am speriat deloc!

| MissKitty16 a răspuns:

Pai eram ff mica. aveam 4-5 ani. nu stiu cum am aflat exact, dar stiu ca nu am crezut in ''barza'' si stiam ca mama si cu tata m-au facut, dar nu stiam cum. Pe la 6-7 ani, am deschis televizorul (tocmai schimbasem reteaua de la care vedeam tv-ul ca sa zic asa, erm pe boom) si am inceput sa mut. si am ajuns la un post cu filmulete porno, m-am uitat 1-2 minute si imi venea sa vars. apoi, am gasit in biblioteca o carte ''Sex'' si am vazut acolo ce se intampla. Dar nu stiam denumirile de ''Anal'' ''Oral'' ''****'' ''Penis''' etc. Stiam doar ca mama si cu tata au facut sex si din aia am iesit eu. apoi, pe la 10 ani, am aflat si denumirile organelor din injuraturi. Am aflat ce era sexul anal, de pe net. Am cautat de sex oral. Eu credeam ca sunt saruturile si linsurile pe gat, corp etc.
Apoi, in clasa a IV-a a venit doamna asistenta sa ne explice despre ciclu. Noi eram distrate ca ne-a spus: ''Dupa ce iti vine ciclul, prin introducerea organului genital masculin in organul genital feminin se poate crea un copil''. Am aflat exact ca eu sunt dintr-un ovul si niste sperma dintr-o enciclopedie la 10 ani, aproape 11. Si era comica descrierea laughing)

| robydj9 a răspuns:

Pai pe la 8 9 nu aveam la ce sa ma uit...si am dat peste niste fimle pornolaughingm-am uitat cam 1 oralaughing