| AnonimnusAno a întrebat:

Simt ca lipseste ceva din viata mea, dar nu stiu exact ce. Seara stau si astept ceva, dar la fel astept in zadar ceva sau pe cineva. Si ma simt naspa pentru ca daca as stii ca am nevoie de aia sau de aia, mi-ar fi mult mai usor. Dar zilele trec si sentimenul asta e din ce in ce mai puternic. Ce as putea sa fac, sa dispara golul asta?
P.S. trec printr-o perioada mai dificila, parintii mei divorteaza, prietenul meu nu imi mai vorbeste si ma ignora complet, am mai scazut la scoala, ma simt de parca prietenii ma privesc asa, ca pe o a treia roata la caruta

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poate fi un inceput de depresie.Sau o stare de melancolie mai prelungita.Simti un gol interior.E bine sa vorbesti cu psihologul scolar in asemea situatii, e gratuit.Numai bine.

| OldSoul a răspuns:

Gata, nu mai e nevoie sa astepti.
Aici sunt.

| AnonimnusAno explică (pentru OldSoul):

Nu cred ca am nevoie sa fii ironic/ ironica cu mine

| Fedaskyn a răspuns:

Cred ca ceea ce-ti lipseste (din spusele tale) este un prieten sau afectiune din partea cuiva drag, incearca sa vorbesti cu cineva de ce ti s-a intamplat. In unule cazuri cand ai un sentiment d-asta de gol, fa ce iti place, de exemplu nu stiu... mananca o inghetata sau du-te si joaca football sau ceva ce iti place si te ajuta sa te relaxezi, sper ca ti-am fost de ajutor.