| Gillian a întrebat:

Simt că nu mai pot! Mă simt blocată în satul ăsta de care m-am săturat și simt că nu mai am aer. Nu am prieteni. Am vreo 2, 3, dar sunt multi alti factori care ne despart. Sunt diferita de restul: ascult alt fel de muzica, nu ies cu restul(pe care oricum nu ii prea cunosc), sunt mai "linistita". Ceilalti ma vad cam "incuiata", cred. Sunt o fire mai poetica, ganditoare si nu am gasit pe nimeni ca mine. Pur si simplu simt ca innebunesc. Am incercat faza cu imprietenitul online: o prostie. Da, exista persoane minunate, dar nu isi bat capul cu asta cand viata reala le ofera mai multe.
Si in toamna ma duc la liceu, "la oraș", cum spunem noi. Orasul e micut, liceul(desi n-am intrat inca la el) e cam de fite, cu bogătani aroganti. Frica mea: nu o sa imi fac niciun prieten.
Nu stiu care e intrebarea. Cert e ca ma simt foarte, foarte singura, simt ca innebunesc.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti vei face macar o prietena la liceu sigur. Doar nu sta acolo in banca ta rezervata si tacuta ci du-te si discuta cu toata lumea.
Macar cu colega de banca sau cu alti colegi din clasa sigur te vei imprietenii. Doar sa nu stai retrasa.
Nu o sa te catalogheze nimeni ca fiind de la tara cat timp esti curata, educata si te porti cum trebuie.
In fosta mea clasa, 2 dintre cele din `grupul popularelor` erau de la tara si niciodata nu li s-a zis ceva de faptul de unde vin.

| CatGirl a răspuns:

Te inteleg destul de bine si empatizez cu tine. Sa nu-ti fie frica! Stii care e faza? Exact atunci cand nu crezi intr-un lucru se intampla. Sunt sigura ca o sa-ti faci si prieteni si sunt sigura ca o sa fii mai comunicativa. Oricum, mai bine sa iti faci putini si buni, decat multi si degeaba.

| Yoshi87 a răspuns:

100% vei gasi prieteni la liceu, sa nu iti fie frica

| WaterDrop a răspuns:

Um, abia incepi liceul.Cu siguranta iti vei gasi pe cineva acolo cu care sa petreci timpul.Prea multe drame pentru varsta ta, incearca sa mai iesi din zona de comfort si sa incerci mai multe, dar cu limita.Momentan sunt doar ganduri, fara nici o baza reala de ingrijorare, asteapta sa inceapa liceul, vezi cateva luni cum merge treaba si apoi revino sa vedem ce nu merge, desi nu cred ca va fi cazul happy

| syd a răspuns:

Uita-te la niste tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa credeam si eu despre liceu, n-a fost deloc asa. Prieteniile virtuale sunt cea mai mare prostie, poti fi amic/a cu cineva, dar nimic mai mult.

Răspuns utilizator avertizat