| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca totul se prabuseste langa mine. numeni nu ma mai asculta, nu ma intelege, nu suport sa stau lanaga cineva, stau izolata, nu vorbesc, aproape toata ziua stau la pc. tatal meu a plecat iar de acasa si a zis ca definitiv, de parca restul nu ar fi de ajuns mai este si scoala pe capul meu teste peste teste(4/zi) nu mai suport.(am 14 ani jum)

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Prea iei lucrurile in tragic si nu e bine la varsta ta! Principala problema care ti-a dat viata peste cap cred ca este plecarea tatalui tau, dar tu sa stii ca n-ai nici o vina. Nu ai fi putut sa rezolvi tu problemele lor.Crede-ma ca ii va parea rau cat de curand pentru pasul facut! Lasa lucrurile sa se rezolve si de la sine.Incearca sa mai iesi cu prietenii sa mai uiti de ele.Trec si testele si vin altele si foarte repede te trezesti ca deja ai responsabilitati si mai mari si le regreti pe cele de acum.

| Яùxsi a răspuns:

Esti deprimata. ai nevoie de timp si de odihna happy incearca sa te apropii mai mult de o persoana careia i`ai putea impartasi tot si cere`i sfaturi. Incearca sa tii capul sus si sa te concentrezi pe ceea ce e bine.
Iesi putin din casa. du`te undeva unde te`ai putea relaxa, unde sa poti sa uiti de griji. [ la film, la patinoar.] relaxeaza`te. Incearca sa faci lucrurile in favoarea ta.winking succes!

| Black a răspuns:

Ooo da... stai sa vezi la 16 laughing
pai cam asa e pe la varsta asta: toti trag de tine in toate partile fara sa se gandeasca ca mai ai si u nevoie de timp liber sau o pauza sau ceva... tatal meu m-a parasit cand aveam 3 ani happy si ma bucur ca a plecat happy de al tau nu stiu cum e pentru ca nu iti cunosc parintii. dar cum vremurile bune vin si trec asa e si cu cele rele... rezista! vor trece la un moment dat happy
Succes!

| women a răspuns:

Buna! Eu sunt la fel de deprimata ca si tine, am avut o perioda in care ma certam din nimicuri si ajungeam sa urlu de dureri de cap.Tot ce poti face e sa te linistesti, sa nu te mai gandesti la probleme si sa tii capul sus.Fii tare pentru vremuri mai grele.Nu avem dreptul sa jignim atunci cand suntem suparati si sa ne gandim si al cei de langa noi. Ocupa-te de scoala pentru ca este foarte importanta pentru viitorul tau, nu renunta! As vrea sa pot sa fac si eu ceva sa rezolv situatia, insa sunt prea slabe puterile mele. Sper ca o sa trec cu bine peste astea, asta imi repet in fiecare zi.