| ღMikyღ a întrebat:

Simt chestia asta zi de zi, ma deprima. Eu sunt genul de fata nu prea prietenoasa, izolata si timida. Pe langa astea mai sunt si extrem de serioasa. Nu ma pot integra intr-un grup, nu pot fi prietenoasa cu toti..ideea e ca nimeni nu ma invita la zile de nastere...iar ceilalti incearca sa se ascunda de mine si simt asta. Celelalte fete sunt doar cu datu' bine pe langa oameni, parsive si prefacute. Am incercat sa vorbesc mai mult sau sa zambesc mai mult ..in afara de 2 colege nu ma prea accepta lumea. Invat bine, dar multi zic ca sunt fitoasa sau cu nasul pe sus. VREAU SA MA SCHIMB. Ar trebui sa cer ajutorul unui psiholog?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii mai putin serioasa si mai putin pretentioasa si vei avea succes. Dar chiar vrei sa fii in anturajul fetelor fitoase, false, parsive si prefacute? Nu uita ca tu esti unica si nu ar trebui sa alegi calea turmei!

| OldSoul a răspuns:

Nu merita sa te schimbi pentru a face pe plac altor persoane.
Si eu sunt genul, rece si distant (poate de unii interpretat ca crezanduma superior) dar stii ce? Per total imi este bine, am cativa prieteni pe care ma pot baza, in rest nu ma intereseaza ce cred ceilalti, e mai bine sa te evite decat sa te foloseascawinking

| UnBroken2016 a răspuns:

In ce lume am ajuns sa traim daca o persoana serioasa si fara fite vrea sa devina obisnuita si patetica ca restul doar sa aiba oameni in jurul ei. Pacat de tine

| Deaad a răspuns:

Vrei să te schimbi, pentru cine? Pentru ei, ca să te integrezi într-un grup de căcat și ca să te accepte lumea?
Îți reamintesc că lumea te acceptă așa cum ești sau nu.
Să te schimbi pentru cineva sau pentru ceva este cea mai mare prostie.
Fă-o și ai să vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste-ti prieteni \ prietene care sa te accepte asa cum esti! Nu te schimba pentru nimeni, daca nu te accepte sa caute pe altcineva. Nu trebuie sa te schimbi ca sa fii cine vor ei sau ele sa fi, trebuie doar sa gasesti oameni potriviti. Da, inca mai sunt, putini dar sunt. Spera la mai bine si sfatul meu e sa incerci sa socializezi, sa iesi, sa cunosti! Mult noroc!

| ღMikyღ explică:

Va multumesc tuturor. Dar am o intrebare pentru voi: nu aveti nevoie de prieteni? De o gasca? Vad atatea persoane populare dar nu inteleg cum pot fi ELE acceptate pentru ca stiti ca de obicei au un fel de a fi..pff.

| TampitulDeLaOpera a răspuns (pentru ღMikyღ):

Prietenii vin si pleaca, eu am ramas fara prieteni fiindca au plecat toti afara, dar oameni se gasesc pe toate drumurile, trebuie sa stii sa cauti, cauta-i pe aia care sunt ca si tine, PENTRU CA SUNT SI ALTII.

| TampitulDeLaOpera a răspuns:

Draga fata, eu am fost si sunt in continuare o fire rece si foarte retrasa, in viata dupa parerea mea asa trebuie sa fi, pentru ca daca esti prea bun esti luat de prost, daca esti rau esti al dracu.Eu iti pot spune cum m-am descurcat eu in viata, fi exact aceeasi tu, dar fi mai rece si nu te atasa de persoane, fa intra-tat cat sa nu te deranjeze parerile altora.Sti zicala ''vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca-s acrii'', asa si ele, cel mai probabil sunt geloase.Cel mai important este sa fi tu si sa nu-ti pese de parerea altora.BAFTA!