| LoveForShania a întrebat:

Sora mea Amalia intra in clasa a-V-a ( a-5-a)...si o colega vrea sa o intreaca la invatatura, ea nu da dovada de asta. dar in interiorul ei ea crede ca e mai buna decat Amalia dar nu e asa...Amalia a fost la un concurs metropolitan (adica din tot judetul) la rom. si mate si ea am luat locul 10 din tot judetul si colega ei 33. Inv. lor a zis ca acolo s-a vazut cine a fost mai desteapta-adica Amalia ca ea a luat loc mai bun. (Inv. le-a ales pe ele doua sa mearga la concurs ca ele sunt cele mai destepte din clasa)... pana in clasa a -4-a se da distinctie de merit.adica la cei mai buni din clasa... dar mai e o problema...sora mea e foarte foarte buna prietena cu fata aia...si nu stie ce sa faca.sa ramana prietena cu ea sau nu? mai ales ca fata aia ii zice mamei sale ca Amalia e rea.si mai multe...in clasa 5-a se vede care e mai buna ca atunci se da premiul 1, 2, 3 si mentiune... dar ce sa faca? Sa ramana prietena cu ea sau nu?

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Timpul va arata daca ele pot ramane prietene mai departe, sau competitia va distruge o prietenie frumoasa. las-o sa creasca!

12 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca ar lasa la o parte competitia, s-ar putea ajuta una pe alta si astfel ar putea si invata una de la alta. E mai bine cand imparti problemele din cate stiu eu.
Apoi, dincolo de competitie, se pare ca au multe in comun. Nu ar fi pacat sa ratezi o prietenie pentru un concurs?

auran
| auran a răspuns:

Daca exista competitie de la varsta asta, inseamna ca asa o sa ramana toata viata - nu este rau, dar Amalia va avea intotdeauna un gust amar - mai bine colege si atat!

| Shery a răspuns:

Timpul va arata daca ele pot ramane prietene mai departe, sau competitia va distruge o prietenie frumoasa. las-o sa creasca!

| Shery a răspuns:

Timpul va arata daca ele pot ramane prietene mai departe, sau competitia va distruge o prietenie frumoasa. las-o sa creasca!

| Shery a răspuns:

Timpul va arata daca ele pot ramane prietene mai departe, sau competitia va distruge o prietenie frumoasa. las-o sa creasca!

| Shery a răspuns:

Scuze, nu am vrut sa il postez de atatea ori... my mistake blushing

| Andreea_8014 a răspuns:

Mai bine sa ramana colege si prietene.Sa se urasca pana in clasa aVIIIA? Asa mi s-a intamplat si mie dar m-am impacat cu acea colega. I-am zis ca nu vreau sa stric o prietenie frumoasa pentru un concurs iar de atunci ne consultam la orice concurs invatam in particular.amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terminti cu barfele si prostiile si lasati copii sa creasca si sa se descurce cu relatiile in scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... dar pot ramane prietene ...scoala e scoala si in fata blocului este in fata bloculuiwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e o adevarata prietena gelozia dintre ele vor disparea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sdrfckgvjhvb; khvb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti proaste amandoua