| AnneIsHere a întrebat:

Ma numesc Elena si vreau sa va intreb ceva.Sunt aproape cea mai desteapta din clasa dar este un obstacol colega mea care nu stiu ce face le tine pe toate minte si ce vreau eu sa fac face si ea dar mai bine ma enerveaza ca imi comenteaza urat ceva de genu":
- nu pune muzica asta nu imi place muzica asta(eu)
-da mai lasa-ma daca nu iti place tie asta nu insemna ca trebuie sa nu imi placa si mie nu e de-ajuns ca mai umbla cu prietena mea si asta ma enerveaza! Mai ales ca stau in banca cu ea si am vazut-o copiind la testul de mate ba og a luat 8 si eu 9, 50 de atunci a inceput tot! Ce sa fac sa fiu mai destepta ca ea de invatat invat sincer imi crapa capul de atat carte alte metode mai sunt? Oricum

Răspuns Câştigător
| TeAjutCuOrice a răspuns:

Elena draga u invata in continare si nu lua in seama copiatul ei, deoarece la orice examen important nu o sa ii mai mearga cu copiuta, iar tu o sa iei nota mare si ea nu. Si eu am media 9.80 am avut si 10 si stiu cum e sa fi furat de altii care ei copiaza toata ziua si iau note mari. Dar pe mine nu ma deranjeaza faptul ca si ei iau not mari din copiat caci eu stiu ca ce eu am in cap ei au pe copie... deci intr-un cuvant nu vor reusii asa nimic in viata. Asa ca stai linistita si invata sa ajungi cat mai desteapta... Bafta:*

3 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Nu iti fa probleme, faptul ca inveti temeinic te va ajuta oricum sa te detasezi ca valoare de colega ce umbla cu copiatul. Acum se mai poate copia, dar la toate celelalte examene ale vietii vor ramane "corigenti" cei care nu au studiat. Fii corecta mai departe, studiaza si vei vedea ca intelepciunea nu iti va putea fi luata niciodata in viata.

| nebunu_5532 a răspuns:

Cita modestie...

| AnneIsHere explică:

Ma rog * la ba og