| madalina_2618 a întrebat:

Spuneti-mi sh mie cum sa fiu un pic mai intrazneata...adica sa nu mai fiu asa de rusinoasa cu persoanele mai mari un pic decat mine
de exemplu daca merg la disco sa nu`mi fie rusine sa dansez sh sa vb cu alte pers mai mari decat mine sau pe care nu le cunosc
sa nu credeti ca sunt tocilara urata sau grasa sh d acolo vn rusinarea mea
sunt in clasa 8a sh ap toti baietii d la mine dn clasa, dar sh unii din clase mai mici sunt in limba dupa mine...adica m`as putea cupla cu ei oricand
eu nu ma consider foarte frumi, dar ei imi tot zc ce frumusete adorabila am
ajutati`ma
funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

Da`mi si mie o poza cu tinelaughing .ce sa faci sa fi mai indrazneata? hmm ia o tuicalaughing un 100 de jack glumesc! deci madalina zici ca ai 14 ani (numa bunalaughing) pai asta e o varsta in care nu ai NIMIC de pierdut! ii vad pe unii baietii ca imi spun:"ma cum sa ma duc sa dansez cu tipa ca mi rusine" .ok LOL pai si daca nu te duci ? nu e acelasi lucru ? daca e sa te refuze asta e : ai ramas cu" buza umflata" dar stii macar ca AI INCERCAT laughing deci ce vreau eu sa spun e sa "iti iei inima in dinti"(o expresie deliberatalaughing) si sa faci ceea ce vrei! esti adolescenta si trebuie sa profiti .daca spui ca " baietii sunt in limba dupa tine chiar si cei de varsta ta" atunci fi sigura ca si un tip de varsta mea(17) te va gasi draguta daca stii sa te comporti cat de cat"matura" si cu un strop de "copilarie" .sper ca imi vei lua in seama compunerea facuta laughing si ca ai sa devii mai "sociala" indrazneata etc. bafta multa si ma anunti daca ai reusit:*

3 răspunsuri:
| Bee123 a răspuns:

Ca sa nu mai fi rusinos trebuie sa ai incredere in tine, increderea este un lucru foarte important la un om si cu trecerea timpului, inaintarea in varsta, trecerea peste obstacole, toate conduc la EXPERIENTA te vei schimba...
...nu te grabi, viata te va schimba iti vei da seama de cele bune si rele-n timp, eu cred ca momentan esti prea tanara daca gresesc SCUZE, nu doream sa te supar.

| ZEU93 a răspuns:

Asta tine de caracter, gandeste-te ca nimic rau nu poti pati si fii indrazneata tongue

| pufulete17 a răspuns:

Da`mi si mie o poza cu tinelaughing.ce sa faci sa fi mai indrazneata? hmm ia o tuicalaughing un 100 de jack glumesc! deci madalina zici ca ai 14 ani (numa bunalaughing) pai asta e o varsta in care nu ai NIMIC de pierdut! ii vad pe unii baietii ca imi spun:"ma cum sa ma duc sa dansez cu tipa ca mi rusine".ok LOL pai si daca nu te duci? nu e acelasi lucru? daca e sa te refuze asta e : ai ramas cu" buza umflata" dar stii macar ca AI INCERCAT laughing deci ce vreau eu sa spun e sa "iti iei inima in dinti"(o expresie deliberatalaughing) si sa faci ceea ce vrei! esti adolescenta si trebuie sa profiti. daca spui ca " baietii sunt in limba dupa tine chiar si cei de varsta ta" atunci fi sigura ca si un tip de varsta mea(17) te va gasi draguta daca stii sa te comporti cat de cat"matura" si cu un strop de "copilarie". sper ca imi vei lua in seama compunerea facuta laughing si ca ai sa devii mai "sociala" indrazneata etc. bafta multa si ma anunti daca ai reusit:*