| BlossomofBubbles a întrebat:

TPU! Maine plec in Costinesti si merg cu o grupa in care nu prea cunosc pe nimeni,si nu merg cu nici un prieten sad Ideea este ca cei cu care merg sunt mai mari decat mine sau/si ma considera fitoasa si din cate am inteles sunt fete care ma urasc(dar eu nici nu le cunosc! sad ) Si eu sunt antisociala,sa zic asa, nu ma pot incadra in grupuri noi,mai ales daca nu mai stiu pe nimeni, is foarte rusinoasa si cu baietii (orice fel de baiat) nu pot sa vorbesc, ma rosesc si nu zic nimic. Si in Costinesti fara prieteni e pur si simplu trist. Siiii mie imi e si frica de astia mai mari ca si mine sa nu ma si fac de rusine si toate cele sad Ce sa ma fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imprieteneste-te cu fete timide ca si tine.
Sunt sigura ca nu o sa fii singura timida de pe acolo.happy
E ok...toti spunem despre o persoana care nu prea socializeaza ca este fitoasa, dar in realitate, este timida.
Iar fetele acelea isi vor schimba parerea cand vei incerca sa te imprietenesti cu ele.
Nu ai cum sa te faci de rusine, deci calmeaza-te. Sunt fete/baieti care au aceeasi "problema" ca si tine, deci nu dispera.
Trebuie doar sa fii draguta si sa vorbesti cu ele/ei. Ce daca te inrosesti? I se intampla oricui. Dupa ce te vei obisnui, nu te vei mai rusina.
Bafta si distractie placuta!

4 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Oh, e chiar foarte urat daca parintii te obliga sa mergi intr-un loc si mai ales cu niste persoane in jurul carora nu te simti in largul tau. Incearca sa fii cat mai draguta cu ei, sa vorbesti despre orice, sa razi, sa te distrezi si sa te incadrezi in grupul lor. Timiditatea este un defect care se poate controla si in timp poate sa dispara daca vrei cu adevarat acest lucru. So, fii sociabila! Chiar daca te vei inrosi pe moment, nu-i bai, peste cateva zile n-o sa mai vrei sa pleci acasa de la Costinesti laughing Distractie placuta!

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Ramai acasa fara nici un stres.

| BlossomofBubbles explică (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Da mi-au platit parintii si ma obliga sa merg crying

| zTonia a răspuns:

Cauta pe cineva de acolo care ti se pare mai linistit si care nu e barfitor si uita de timiditate! du-te la acea persoana si imprieteniti-va!