| Miky a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce inseamna :
-Vicisitudine
-ipostaza
-fatalitate
-a oscila
-imprevizibil
-Tara(nu tara)
-iremediabil
Primul raspuns are funda si vot pls va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Vicisitudine: dificultate, neajuns, greutate, necaz, nenorocire, intamplari grele pentru cineva si nefavorabile;
Ipostaza-situatia sau starea in care se gaseste o persoana la un moment dat(pot fi ipostaze proaste sau bune);
Fatalitate- soarta, forta supranaturala, vointa divina, destin, conjunctura nefavorabila, un lucru inevitabil;
A oscila- afi indecis, a ezita in luarea unei hotarari(decizii), a fi nehotarat.Mai inseamna si a pendula, a se balansa, a se misca alternativ dintr-un loc in altul;
Imprevizibil-ceva surprinzator, ce nu poate fi prevazut dinainte;
Tara-daca te referi la la unteritoriu locuit de oameni organizat din punct de vedere politic intr-un stat, republica, monarhie;
-mai reprezinta si greutati marcate folosite la cantaririle de laborator;
Iremediabil-ceva ce nu se mai poate indrepta, remedia, repara, irecuperabil.