| ZqTer a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac sa fac fata unei situatii ma refer la prietena mea nu vreau sa ii fac rau, dar spuneti-mi cum sa fac fata sa nu ma mai consum...deci,

ea are voie sa imi scoata ochii eu nu, ea imi poate reaminti ceva urat ce am facut in trecut eu nu se supara, cand am dreptate nu o recunoaste, spune unele lucruri intentionat sa ma raneasca si stiu asta ca mi-a spus ea, nu o mai inteleg ce ar putea rezolva cu asta, vreau sa comunicam normal, sa ne rezolvam problemele normal si cu calm, m`am saturat de reprosuri, scosu ochiilor, jigniri si altele. e total aiurea si ma stoarce de puteri, ma usuca. Faza e ca cand ne merge bine ne merge lumea e invidioasa ne iubim, cand ne certam e iadul pe pamant.

Ajutati`ma si pe mine cu unele sfaturi ea le primeste ca e fata are prietene, eu nu am cui sa spun ce am pe sufletsadma inchid in mine si nu imi placesad

Răspuns Câştigător
| Yuliana17 a răspuns:

Cam greu... daca tu simti ca te iubeste incearca sa fi mai autoritar, fi tu insuti daca vei merge asa continu o sa ii cazi de tot la picioare si ai sa spui mereu in sinea ta " nu vreau sa o supar asa ca voi face ca ea". Explicai ceea ce simti ce ai pe suflet nu sta asa pentru ca ajungi sa o iubesti nebuneste si atunci cand its va turna cateva vorbe grele te va face sa suferi mult prea mult eu sper sa nu fie prea tarziu, dar tu ai invatat-o asa de la inceput cum a scos o vb care nu ti-a convenit trebuia sa ii spui k te-a durut daca ai trecut cu vederea ea a tot spus una alta si uite asa sa obisnuit ce zice ea "ehh lasa ca ma iubeste de aceea imi accepta el mie toate mofturile"o spun din experienta asa eram si eu exact ca ea 1 an si jumatate iubitul meu ma acceptat asa dar apoi a inceput sa se schimbe sa fie si el mai impunator daca scoteam o vb care il durea imi facea observatie ma suparam si ma lasa asa pana imi dadeam eu seama ca am gresit nu mai venea el la mine sa ma alinte cum o facea inainte deja pentru mine devenise o obisnuita eu eram cea care trebuia sa aiba ultimul cuvant dar acum nu mai este asa suntem aman2 egali,vrei ca ea sa fie capul in relatie? Eu zic ca trebuie sa fiti egali, nu ea ca e fata si este mai sensibila se supara repede si trebuie sa faci ca ea, dar nici tu pentru ca esti baiat.Si este o vorba acolo unde este intelegere este si iubire! SUCCES!