| Maduu_5819 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste statusuri de tristete si indiferenta; x
Funda + voturii; x

Răspuns Câştigător
| xcandyoyo a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html
1.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
2.Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi.
3.Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
4.Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine.
5.M-ai "omorat" de-atatea ori ce as putea sa iti doresc decat sa mori! sau iti propun acum un truc: raman eu om si tu un porc.
5. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.
6.Fac colectie de amintiri nefericite.
7.In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.
8.Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
9.E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
10.Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
11.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
12.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
13.Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine
14.Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat…
15.E clipa ce inevitabil m-a ajuns… pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans
nr. EMO= emo kid-u` e o mixtura intre un goth kid, un rock kid si un punk kid
16. Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer. Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc…
17.De ce doar unii suntem contaminati cu singuratate? De ce cand iti scriu mintea mi se umple de ganduri si idei care nu pot fi impartasite
18.Sunt satul sa strang sperante!
19. Din toate amintirile ramase, au ramas doar vorbe mincinoase!
20.Multumesc celor care au aruncat cu pietre in mine,cu ajutorul lor mi-am construit castelul
* Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

* Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…

* Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.

* Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…

* Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad

* Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…

* Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.

* Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…

* Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau

* Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

* Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

* Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

* DND aspir…….la o viata mai buna

* A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

* Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

* E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

* Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur

* Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine

* Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte

viata e plina de necazuri dar si bucurii…….asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.

* Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

5 răspunsuri:
| ToxicGirl a răspuns:

My head says, "who cares." But then my heart whispers, "you do, stupid."
When tears flow in your eyes... Always remember two things: I'm here and I care`!
Maybe part of loving is learning to let go.
I’m going to smile and make you think I’m happy, I’m going to laugh, so you don’t see me cry, I’m going to let you go in style, and even if it kills me - I’m going to smile
Broken inside, beautiful outside.
Every inch of me is breaking.
Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare/Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare/Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare/Ca nu te descurci sa le pui lumea la picioare.
Acum totul e doar o amintire vie/Scrisa in timp pe foï de hartïe.
Va veni timpul sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe...Tie o sa iti para rau happy

Ai` Avut`o De Mult! AcoOm` n`o mai Ai.Ai` iNcErCaT s`O InlOcuIesTi` N`ai PutUt.PentrU` K`o IubeSti!
Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis love struck!
Daca eu sunt subiect de barfa, atunci tu esti doar o tarfawinking Tu impotriva mea.hee hee Yo mereu deasupra tawinkingwinking. stii ce zic eu:*

| andra97 a răspuns:

Cand ma barfesti imi dai satisfactie,cand ma invidiezi,imi dai importanta, cand ma copiezi, imi dai valoare... Orice ai face pe mine No ma doarewinking!
Ma judeca altii cat nu ma judec eu dar mi se rupe de fiecare data cu aceeasi placere MAXIMA.
Ii pasa, dar vrea sa arate ca`i indiferenta, e rea, dar incearca sa fie buna, pastreaza distanta dar mereu e aproape
Zâmbeşte şi arată-le că nu îţi pasă. Zâmbeşte chiar dacă ai prins o pasă proastă. Zâmbeşte indiferent de problemele ce te apasă. Învaţă să zâmbeşti că viaţa`i numai una şi`i frumoasă!
daca azi simt ca toate ma dor... maine stiu ca imi va fi mai usor... asta e, astazi cad si maine ma ridic.nu-i nimic
si de ce regreti? de ce noi? de ce asA? de ce nu poti schimba chiar acum ceva? de ce pleci capul si fumezi si daca iti spun...schimba-te te indepartezi...
Inka nu te-am uitat. eu traiesc pentru a visa Am fost prea indiferenta iar acum simt lipsa ta.
Trimite-mi dorul tau sa-l fac primavara,
Cu suflarea voi topii zapada de-afara,
Pe umeri sa-ti ninga flori de cais,
Sa fim impreuna in laguna din vis.

Trimite-mi dorul tau sa-l fac primavara,
Cu suflarea voi topii zapada de-afara,
Pe umeri sa-ti ninga flori de cais,
Sa fim impreuna in laguna din vis.
Aerul din jurul meu e greu ca intr-o cusca si ma simt ca prins intr-un camuflaj al minciunii
Am invatat ca dureaza ani sa cladesti drumul spre speranta si doar intr-o zi poti sa-l pierzi
# [ma indepartez...reusesc...] PrivIrEA MeA` sTerge zambetu` jegos` dupa Fata` Tha te privesc indiferent si d'aia mori. vrei s ma provoci te privesc cu sila.nu`mi provoci decat mila.nu te mai suport.nu vezi cum ma comport. #
Aripile ce mi le-ai dat mi s-au frant, iar acum sunt condamnat sa traiesc iar pe acest pamant…
Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit
- Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?
Mesaj adaugat ulterior:
- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, speranta mea s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea in viata

Mesaj adaugat ulterior:
- Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata

Mesaj adaugat ulterior:
Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este stins / Inima imi e strivita / Si speranta naruita!
- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca speranta noastra a apus? Mi-ai vazut zambetul pe undeva? L-am pierdut aseara odata cu speranta de a te avea.

Mesaj adaugat ulterior:
- Nu te mai pot pretui pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.
Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in nimic
Nu suport realitatea, lumea ce ma inconjoara Vad hotie si minciuna si asta incepe sa ma doara.
Pentru a da gres trebuie exercitiu insa pentru a castiga trebuie si mai mult exercitiu
# Dacă vrei să fii indiferent, nu.mi pasă!? -am înţeles că tot ce nu am iubit la timp, am pierdut. #
Speranta e zgomot, e suferinta, speranta este acea melodie trista pe care o cant si o astept mereu.
- Speranta intr-o viata mai buna incepe cu un zambet, continua cu un mult asteptat succes si se apoi termina cu un cutit infipt pe la spate.A fost gReu, Si Stii ca aM dReptAtE! Am tiNut capuL Sus si aM MeRs mai dEpARtE. NU ma iNtEReSeaZa cE crEZi dESpRe MiNe...iNaiNtE Sa Spui Cva uita`te c ai langa tine! #
- Trec peste tot cu un zambet, nu e nevoie sa plang, un fleac e mai important decat situatia aceasta.
- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste nedreptate nu pot sa trec decat plangand.

| xcandyoyo a răspuns:

Funda? plzz

| xcandyoyo a răspuns:

Funda? plzzzz