| Babushka a întrebat:

Spuneti-mi si mie PAREREA VOASTRA despre zodia Gemeni?

17 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Eu sunt Gemeni, ei prefera schimbarile, stimularile permanente, noile experiente. Este inteligent si sclipitor din multe puncte de vedere, dar nu este un om pe care se pune prea multa baza. Gemenii sunt semn al unei mari curiozitati intelectuale si a unei enorme nevoi de a comunica in permanenta. O astfel de persoana va incerca toata viata sa invete ceva nou, studiile terminate la o anumita varsta nefiind niciodata de ajuns, dorind sa acumuleze in continuare pana la varste inaintate, chiar daca nu va urma cursuri de specializare. Va incerca sa acumuleze chiar si autiodidact. Subiectul va calatori si va studia in permanenta doar pentru a-si largi orizonturile informationale. Zodia Gemenilor poate fi caracteristic profesorilor, scriitorilor sau oricaror altor persoane care toata viata vor avea legatura cu informatia si comunicarea. Acest individ are mereu ceva de transmis lumii, ori unui public larg, ori unui public mai restrans, si intotdeauna spune lucrul cel mai potrivit la momentul potrivit.Se face remarcat inca de mic, inca din clasele primare, printr-o personalitate puternica ce are mereu ceva de spus.

| JeSa a răspuns:

Buna!, is pers. destepte!, Pa, pa!

| Pho3nix a răspuns:

Si eu sunt gemeni.happy
Vad ca gemenii au o reputatie bunalaughing

| Orannginna a răspuns:

Adica sa-ti spun despre mine! love struck
Sunt gemeni. Sensibili, comunicativi, energici. Atunci cand vine vorba de sentimente se implica (poate chiar mai mult decat ar trebui) si sunt raniti usor (niciodata un geaman nu o sa-ti arate ca l'ai ranit). Sunt persoane optimiste, indiferent prin cate situatii urate ar trece se vor imbarbata singuri si vor trece peste. Influentabili uneori, alteori incapatanati ca niste catari! :d

Activi in cea mai mare parte a timpului lor, dornici de inedit, romantici. Daca ai ajuns sa scoti un geaman din sarite...ai grija1 Nu degeaba i se sspune "taler cu doua fete"!

Cam asa sunt gemenii...tot ce ti'am spus e real, aici sunt, exemplu viu. big grin

Am uitat sa zic si ca gemenii sunt extrem de curiosi!hee hee

| Piscotel a răspuns:

Eu sunt gemeni si majoritatea prietenelor mele sunt gemeni. Imi ador zodia.
E adevarat ca noi, gemenii avem minim 2 fete... dar poate fi privit lucrul acesta din punctul meu de vedere ca o calitate. Imi place ca pot sa-mi ascund cu usurinta sentimentele.
De asemenea, imi place ca noi gemenii ne adaptam foarte usor oricarei situatii...eu cel putin.
Suntem foarte sociabili.

Ca defecte...superficialitatea.Nu reusesc sa imi canalizez toata energia in ceva anume poate si din cauza ca sunt exagerat de curioasa si mi se duce atentia usor de la ceva la altceva. Spre exemplu ma apuc sa fac curatenie si peste 5 minute ma gasesc pierduta in fata televizorului la cine stie ce emisiune apoi peste alte 5 minute vorbesc la telefon...pana seara reusesc insa sa fac curatenie bec, ies si cu prietenii in oras si mi-am vazut si emisiunea.

| Roxana6044 a răspuns:

Gemenii sunt niste oameni minunati. dar numa atunci cand incepi sa-i cunostibig grin. Inainte de ai cunoaste crezi ca sunt km egoisti... Dar pe parcurs iti dai seama ce sunt... Ii poti face km orice pentru ca evita sa iti spuna si te ajuta chiar daca nu prea meritiwinking. Gemeni au si mici defecte [logic ca oricine], dar peste care poti sa treci usor.
kiss kiss kiss

| ZuuZaaA a răspuns:

Zodia gemeni? :O. unde?
Eu sunt zodia gemenibig grin...nu stiutiu ce sa zic, eu una nu ma pot caracteriiza singura.big grin dar facand asa un calcul din cate spun ceilalti, as putea spune ca gemenii au minim 2 fete.
Tu ce zodie esti?
bye-bye:*

| ZuuZaaA a răspuns:

Bettylaughing...nu cred ca ne-a cerut sa copiem informatii de pe un site despre zodia gemenilaughing...cred ca asta ar putea face si eabig grin, ci ne-a zis pur si simplu sa ne dam cu parerea despre zodia gemeni, ce parare avem noi despre aceasta zodie.pricepusi? :*

| theodoraafi a răspuns:

Gemeniwaiting
un pic c-am increzuti si atunci cand apare cineva nou isi uita prieteni... cel putin asa credthinking

| betty17 a răspuns:

Si eu sunt gemeni:pe

succes

| betty17 a răspuns:

Personalitatea zodiei Gemeni

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

| betty17 a răspuns:

Mie mi se potriveste tot ce zice acolo in afara de faptul ca as fi infidela la defecte

| Babushka explică:

Sunt Gemenibig grin:*

| andreea89 a răspuns:

Parsivi.clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-s unt zodia gemeni, este o zodie ca celelalt, însă cunosc o grămadă de persoane, de oameni, de străini în această zodie, care merită pe deplin să fie valori, deşi în principiu eu cred că zodiile sunt doar o altă metodă de a ne cataloga după perioada în care suntem născuţi.
Mult succes şi zi de zi să ai o zi bunăhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e invers:crezi ca sunt minunati, dar dupa ce-i cunosti vezi ca -s egoisti. Dau din gura ca sa para importanti, dar nu au atatea cunostinte cat ar vrea sa para.Majoritatea celor pe care-i cunosc stau prost cu scoala, au multe restante. E curios? asta da! pai, asta-l face mobil! se plictiseste repede de orice treba(0m, iubire, munca, pasiune). E smecher, prefera sa aiba el idei, dar sa le puna in plicare prin munca altuia.Sociabil? DAAAAA! ii place sa faca tot timpul noi cunostinte, in speranta ca nu se stie, poate pica ceva sau poate profita vreodata cumva.Niciodata fidel vreunei iubiri, totdeauna are curiozitate si deschidere spre altceva nou. Daca fac ceva bun, fac doar pentru impresia ``artistica,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemenii sociabili? ei, as! eu cunosc 3:2 femei un barbat si sunt taaaaaare morocanosi. Dar cand apare ceva ce le place ce stiu sa se mai unduiasca! eehhheee! Si barfitori, fereasca Sfantu` mai ales femeile! iar daca nu stiu ceva sigur, le place sa presupuna, sa inventeze! asa cum zice-n horoscop:pretind adevarul, dar de la ei nu vei avea parte de asa ceva!