| Summer Memories a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog 5 obiecte din viata reala care sa aiba forma de prisma si 5 in forma de piramida. M-am tot gandit si nu mi-a venit in minte decat piramidele din Egipt crying. Ce alceva ar mai putea fi?

Merci :*:*

Răspuns Câştigător
| octavianpas a răspuns:

Prisma paralelipipedica: dulapul, imprimanta, frigiderul, aragazul, unitatea de la calculator
Piramida:o sticla de parfum, un suport pentru condimente, o lumanare, un bibelou, un munte.

3 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Prisma lui Senaherib si Piramida lui Cestius, atat stiu

| hubbelllllll a răspuns:

Paithinking in forma de piramida big grinmai sunt draciile alea din sticla big grincare sunt personalizate de obicei cu o casa si daca o agiti zici ca ninge sper ca ai intles la ce ma refer thinkingbig grin mai sunt si unele plicuri din ceai cele de la lipton

| mariaaa a răspuns:

Pai sa fie si prisma ar fi doar un diamant in forma de piramida de la un inel!