| Anytza17 a întrebat:

Spuneti si mie povesti de dragoste , reale sau ireale si cea mai frumoasa primeste funda tongue

Răspuns Câştigător
| Barbiiiiie a răspuns:

Pffuu nu stiu daca e cea mai frumoasa pentru tine dar e una speciala pentru mine...
Acum un an jumate fata(eu) a fost la nunta...Initial nu era planificat sa participe la acel everiment si faptul ca trebuia sa mearga a deranjat-o enorm.Initial plictisita de atmosefera isi indreapta privirea spre geamul imens din partea stanga in care ploaia se lovea cu o putere imensa dar in acelasi timp foarte romantic.Admirand ploia pe aceeasi fereastra timp de cateva minute observa la masa de langa geam, o gasca de baieti[unul mai dragut ca celalat].Doi dintre cei doi baietii observasera ca fata privea insistent in directia aceea dar nu stiau ca de fapt ea tocmai ii observase. Fata intra in discutie cu o persoana care se afla la masa ei, cand dintr-o data a aparut el.Era unul dintre tipi de la masa de langa fereastra.Era parca cazut din cer,nu foarte inalt,ochii albastii, par cret, era perfect.Baiatul dorea sa danseze cu fata, iar fata emotionata a acceptat.Au dansat aproape toata noapte,pareau ca se cunosteau de o viata intreaga,cuvintele erau de prisos, intr-o atitudine de vis cei doi se indragosteau.A fost dragoste la prima vedere, dar nici unul dintre ei nu si-a dat seama.In clipele in care nu au dansat au povestit iar cand erau distantati de prieteni respectiv familie isi vorbeam prin privirii.La aceeasi nunta se afla un amic comun de a lor dar nici ea nici el nu si au dat seama ca P era un prieten comun.Noaptea de vis a trecut iar spre dimineata baiatul a plecat,dar inainte a trecut pe la masa fetei,a imbratisat-o,a pupato pe obrazul drept si i-a spus ca o va suna.Ei bine a doua zi fata nu isi mai lua gandul de la el,, deja toate prietenele stiau de cat de minunat e acel baiat.S-a lasat seara iar fata nu a primit nici un semn de la baiat.Dar cand si-a pierdut orice speranta, telefonul a sunat...si era el, fata era emotionata si el parea la fel.Eu hotarat sa se intalneasca a doua zi.Zis si facut.Baiatul si fata era foarte emotionati, uneori pierzandu-se unul in ochii celuilalt.Au petrecut cateva ore impreuna apoi el s-a oferit sa o conduca spre casa pe fata.Inainte ca fata sa plece,el a sarutat-o dar ea i-a respins sarutul, dandu-so seama dupa cateva secunde ca gresit, la sarutat si ea.De atunci vorbeau zilnic, cei doi indragostindu-se tot mai tare. Dupa aproximativ o saptamana au devenit iubiti.Erau asa de fericiti incat nimeni si nimic nu le a stat in cale.Parintii fetei il iubeau pe baiat, iar fata era adorata in familia lui.Toti si toate vorbeau de ei, chiar daca intre ei erau 4 ani jumate diferenta, erau foarte frumosi impreuna si se iubeau nebuneste.
Ei bine asta e povestea mea:X pe care o voi spune mereu zambind, nu e o poveste cine stie cat de frumoasa pentru voi dar pentru mine e cea mai speciala si frumoasa:X
Funda:*?

| Anytza17 explică (pentru Barbiiiiie):

Foarte frumoasa povestea, eu credeam ca toate povestile de dragoste au un final trisit... cati ani ai tu?

4 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

15 :-d