| Cathy_1290 a întrebat:

Stau cu un baiat in banca si nu imi place de el. Dar intr-o zi am ris impreuna si o "prietena" a spus la toata clasa si a det diferite zvonuri.Acum toata clasa vorbeste despre asta. Ce sa fac?:s

Răspuns Câştigător
| Mina a răspuns:

Nu le baga in seama. Daca te vad afectata, colegii vor rade mai mult. Daca esti indiferenta, nu va mai dura mult si vor uita ce a spus "prietena" ta.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Ignora zvonurile, vor disparea cum au aparut.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Lasa-i sa vorbeasca.Gura lumii n-o poate impiedica nimenea.Si daca ai cauta sa te justifici ca nu este asa, ai face si mai rau, ca "cine se scuza, se acuza", zice un proverb! Se vor plictisi de tine si vor gasi alt subiect! Poarta-te normal! Nu le mai da apa la moara!

| Ramonaaaa a răspuns:

Fa'le in ciuda. Spune'le:"Da ma am ras si care e faza? Nimeni din clasa nu mai rade?frustrated.OMG!"

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu faci nimic.
Pur şi simplu îţi vezi de treabă mai departe.
Se vor plictisi la un moment dat văzând că nu-ţi pasă.
Cu cât te arăţi mai afectată, cu atât vor râde mai tarewinking

soothe
| soothe a răspuns:

Este un motiv in plus sa te imprietenesti cu baiatul acela, nu neaparat in sensul barfit de "prietena" ta.
Chiar i-as spune ce s-a intamplat (daca cumva nu stie deja), i-as explica fara sa il supar ca trebuie sa "mai asteptam" pentru astfel de lucruri sa mai treaca timpul, insa ne putem ajuta la lectii, la vreun necaz, cu vreun sfat (poate maine poimanine ai nevoie de un aliat in tabara baietilor) sa fiti cum se spune, "confidenti".
El o sa aprecieze, o sa se poarte mai frumois cu tine si tu nu ai sa fii complexata ca esti in gura lumii. Chiar dimpotriva, in scurt timp ai sa devii vedeta clasei, ca ai stiut sa intorci o barfa in favoarea ta.
Iar colegul tau, daca stii cum sa procedezi, are sa iti fie amic bun multa vreme si poate de mare ajutor. Nu e nimic rau sau caraghios in asta.
Succes!

| cristiano9 a răspuns:

Lol laughing) ce timpuri, asa eram si eu, ma ofticam sa zic cineva ca imi place de ''x'' acum stau sh ma gandesc ce minte aveam. Presupun ca nu esti mai mare de cls a-7-a. Razi cu baiatu ala in continuare... asa esti o ''vedeta'' daca ei vb de u

pa:X

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Lasa'i sa spuna ce voroh go on... tu oricum nu il placi si nu dai semne ca ai fi impreuna cu eloh go on...asa ca lasa'i sa spuna ce vor pentru ca pana la urma o sa-si de-a seama ca nu este nimic intre voi:*

| Momo_4574 a răspuns:

Nu baga in seama ce zic ei. Ce conteaza mai mult. ce cred ei(desigur-minciuni- ) sau parerea ta? happy