| katalina96 a întrebat:

imi place de un baiat cu care stau in banca(am stati in banca cu el din clasa a 5-a :acum sunt a 8-a). Diriginta ne-a mutat din banca dar el a zis ca vrea sa stea cu mine in banca. el are prietena. ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la el?

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Gandeste-te la altcineva, ocupa-ti timpul cu ceva..., spune-i dirigintei ca nu mai vrei sa stai in bancca cu el.

| gabitza_2422 a răspuns:

Ai putea sa vezi ce au interesant si ali baieti ...si sa te obisnuiesti cu gandul ca el este doar un coleg si atat. si daca esti indragostita de el ...si sti ac si el te place ai putea "lupta" pentru el de ce nuhee hee). tu ai si un avantaj. esti in banca cu el in fiecare zihee hee curaj!

| dayana007 a răspuns:

Hmm si mie mi a placut de un coleg doi ani si nici in ziua de astazi nu cred ca stie dar daca zici ca are pe alta ce te mai complici? stiu cum e sa ai mintile sucite si sa nu mai fii in stare de aproape nimic dar cu timpu se rezolva... eu ca sa uit de un baiat am citit cartile de la twilight si nu mai stiam de nimeni atunci atat de captivante erau... doua saptamani(atat mi a luat sa le citesc pe toate) nici nu stiam ca mai existalaughing. sau uita te la un serial de comedie(two and a half men) sau un film sau implicate in ceva ce necesita atentie mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un alt prietenwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu mai vb cu el evitalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai dai importanta, fate indiferenta cu el si ii va pasa mai mult...si atunci va umbla dupa tine. Sau spune-i ca nu mai vrei sa stai in acceasi banca si asa o sa fie mai bine.

| ancuu_4885 a răspuns:

Daca iti mai spune ca vrea sa stea cu tine in banca spune-i ca e bine ca va mutat dira voastra ca in felul acesta prietena lui nu mai e suparata pe tine. apoi incearca sa te intelegi bine cu un baiat frumos ca sa il faci gelos, il strangi in brate sau cand il vezi va pupati pe obraz. at el daca, chiar simte ceva pentru tine sigur va incerca sa o lase pe pr lui si saa umble dupa tine.winkingtu sa fii cat mai indiferenta fata de el.insa sa nu exagerezi pentru ca s-ar putea sa ii castigi ura in loc sa ii gastigi dragostea.
alceva nu stiu ce sa zic.
bafta :*