| AirănMeidăn a întrebat:

Stau in pat toata ziua. Nu-mi gasesc motivatia sa fac nimic din ce stiu clar ca trebuie sa fac, nu imi duc responsabilitatile la capat, nu ma simt in stare sa o fac. Nici macar apa nu sunt in stare sa beau. Abia merg la scoala doar din cauza ca sunt nevoita, nici acolo nu mai comunic cu nimeni, am avut prieteni si am reusit sa ii pierd pe toti. Nu ma plang, nu imi pasa ca i-am pierdut, sunt indiferenta. Nu mananc decat gen un corn cu ciocolata pe zi, apa maxim 0.5l care ii beau la scoala doar, acasa nimic. De asemenea sunt anemica si ametesc cand ma ridic din pat si vad negru. Uneori amortesc doar de la stat pe scaun o ora la scoala. Doar stau in pat toata ziua. Nu ma simt trista, ma simt chiar foarte calma si confortabila cu asta. Totusi stiu ca e o problema. Nici macar nu stiu de ce am scris intrebarea asta, nu stiu ce sa intreb. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inteleg. Stiu ce zici. Ideea e ca trebuie sa gasesti ceva care sa te motiveze totusi. Hm...
Eu unul am raspuns la intrebarile astea si mi-am dat seama de ce anume imi place viata si de ce nu:
http://1cartepesaptamana.ro/hrana-pentru-minte/
sa imi spui cata te-au ajutat.

| syd2 a răspuns:

Cred ca daca as fi in locul tau, m-as duce la kaufland si as gusta din bunatatile de acolo, asta e ca sa te ingrasi putin sau macar sa nu mori de foame. Poate in loc sa stai acasa in pat, du-te afara si stai si tu pe un scaun acolo, sa iesi la un aer liber, cred ca este prim Arad vreun parc unde poti sta fara sa te temi de viol. Cred ca trebuie sa te uiti la niste comedii care iti vor ridica nivelul de siroronina.Dar de faza cu kauflaundu sa nu uiti ca precis e buna mancarea de acolo.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa iesi naiba afara din casa si sa mergi si pe la un doctor. Daca stai ca un trantor nu se va schimba nimic.

| AirănMeidăn explică (pentru UnBroken2016):

Spuse ala cu username-ul "broken"
neat

| UnBroken2016 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Broken e mai sexy decat Broken Leg stii tu laughing.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Esti depresiva. Consulta un psiholog si incercati impreuna sa rezolvati problema. Si incearca sa bei mai multa apa si sa mananci un pic mai mult, mi se pare ca esti deshidratata si subnutrita si asta chiar e o problema de sanatate. Nu te juca cu asta.

| alexandrualind a răspuns:

Consulta pe cineva ca chiar este o problema.

| syd a răspuns:

Stii, orice te-ar sfatui cineva, tu poti sa-i spui: "ce rost are?". Si da, e adevarat ca nimic nu are rost. viata nu are un scop real, existent. Meh... ideea e ca daca nu ai puterea sa te minti ca merita, de fapt de cele mai multe ori iluzia asta e o persoana, o pasiune, sau ce vrei tu sa fie. ar fi mai multe de zis. but what can i say, life mostly stinks