| anonim_4396 a întrebat:

Stiti genul de persoana care manipuleaza pe toata lumea? genul de om care reuseste sa'i faca pe ceilalti la fel de rai ca el/ea? care intoarce oamenii impotriva lor si care strica tot ce atinge? ei bine.eu sunt nevoita sa suport un om de genul asta in fiecare zi 2 ani de acum incolo. Recunsoc, sunt speriata, mi'e frica de ea dar nu stiu dc. Ameninta deseori oamenii cu bataia.bineinteles ca as prefera sa fiu vanata 2 luni de acum decat sa ii fiu ei un catelus ascultator. Dar nu sunt singura, am 2 colege de partea mea si probabil cativa baieti. Dar ce pot sa fac.nu pot gandii sa'i pun bete in roate, nu sunt genul asta de om.eu inca sper la prietenia dintre noi. Ea probabil.nu intelege prietenia. Doar niste oameni care o ajuta sa'si atinga scopurile. dar cum pot convinge atatia oameni ca nu trebuie sa face ce zice ea. le e frica, cum imi era si mie.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va reuniti toti si luati curaj in voi apoi mergeti cu totii la ea si ii faceti balamucul vietii ei, trebuie sa fiti un grup intreg si plini de incredere lasati frica, doar nu santeti slugi la o proasta, daca eram eu acolo ii puneam capac singur si nici curaj nu mai avea sa zica ceva.

| Adry05 a răspuns:

Strange-ti-va oodata mai multe fte, chiar si baieti si purtati toti o discutie sincera cu ea. Dar fiti severi, sa se vada ca nu va e frica de ea, caci daca va va vedea frica in ochi atunci si-a dat seama ca a dominat terenul si va deveni mult mai puternica si mai greu de invins. Deci luati-va aer in piept si spune-ti unul dintre voi mai curajos si mai cu mult tupeu, spune-ti cam asa:
"hei... care e problema ta? Adica ce ti-am facut noi tie sa ne tratezi ca pe niste inferiori tie, tot oameni suntem si noi cum esti si tu, si suntem la fel de buni ca tine chiar daca noi avea o altfel de personalitate, noi vrem sa facem pace cu tine, nu vrem sa o tinem intr-un razboi continuu! Deci ori faci pace cu noi ori o sa fii tu impotriva noastra!"
Succes! Si o zi buna iti doresc!happy

| DeEAஐ a răspuns:

E colega cu tine? daca e asa ar trebui sa anunti dirigintele cineva care sa ia masuri cu persoana aceea! asta in caz ca e violenta! daca nu, nu va ramane decat sa o ignorati sa nu a apropiati de ea si sa nu va creati nici o legatura! doamne! culmea sa iti fie teama de o pustoaica! ia pune-i voi mana pe ea sa o jumuliti un pic sa vezi ce ii trec toate fitele!laughing

| Roock a răspuns:

Da,cunosc,colega de cls si am facut greseala sa ma imprietenesc cu ea, incerc s-o ingor da' nu pot. lasa-i pe altii fii tu impotriva ei ca daca iti face ceva la diriga de duci din start