| anoniima a întrebat:

Stiti ma gandesc sa folosesc gene false. dar nu stiu cum se pot da jos=]]]imi spuneti si mie va rog:* multumeesc:*

2 răspunsuri:
| BeByTzZa a răspuns:

Se pot da jos cu demachiant...

Dar...

Genele false le pot afecta, in timp, pe cele naturale. Din acest punct de vedere, rimelul e cu siguranta mai bun.winking

| Andreea_1434 a răspuns:

La sfarsitul zilei cand doresti sa le dai jos, prinde cu grija banda genei false la coltul exterior si trage spre interior pana cand se desprinde complet. Consistenta gumata, ca de silicon a adezivului face posibila indepartarea genelor false fara sa simti nici un disconfort la nivelul pleoapei. Dupa ce le-ai curatat de resturile de adeziv si mascara le depozitezi in cutiuta in care au venit pana la urmatoarea folosire.