| MrRava13 a întrebat:

Stiu ca ati mai vazut aceasta intrebare dar, am 14 ani si as vrea sa stiu cum pot face rost de ceva bani(nu cersit sau altele) in timpul vacantei, pe langa bursa ce o voi primi in iulie. Vreau raspunsuri motivate. +Funda!

3 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

La 14 ani nu prea ai ce munci, nici macar sa cersesti nu poti, ca ti-o iei pe coaja de la aia care sunt dedicati anumitor zone. Sa imparti pliante e de ****, mai ales la 40 de grade cate sunt afara si cand dai de toti taranii corditi care au descoperit centrul orasului. Sa vinzi produse cosmetice iar e greu deoarece oamenii au vanzatori cunoscuti si preferati. Daca ai bursa inseamna ca te duce capul, de ce nu cauti ceva pe Internet, pe Freelancer, de exemplu?

| MrRava13 explică (pentru GoguSteriade):

Nu stiu, nu prea am incredere in astea de pe internet

| GoguSteriade a răspuns (pentru MrRava13):

Mai degraba sa n-ai incredere in patronii care te iau "de proba" si apoi iti dau jet fara sa le poti face nimic. Pe Internet, pe site-uri ca cel recomandat, angajatorii au feedback si acolo poti afla informatii despre ei, despre cum lucreaza cu oamenii si daca au platit sau nu. Asadar, pe Internet poti avea mult mai multa incredre intr-un angajator decat intr-unul care te ia la... plimbare.