| Tiffany_4986 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasa, dar... Ce e acel "carlig" care se punde la chitarele acustice si pride corzile de pe griff?

2 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Se cheama capodastru - nu e o intrebare prosteasca. Daca vrei sa stii exact cum se foloseste, nu-ti pot da multe detalii (sunt noob la chitara) dar poti cauta pe wiki sau google tehnici de utilizare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca te referi la capodastru si este folosit la nu stiu ce rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor