| AndreeaDeea56 a întrebat:

Stiu ca nu este un lucru bun dar nu am mai mancat 7 zile. Am sperat ca o sa slabesc destul de mult dar nu s-a vazut nicio diferenta foarte mare si din contra acum am inceput sa mananc iar foarte mult. Vreau sa incerc o metoda sanatoasa si eficienta de data asta, fara sa mai fac foamea. Voi cum ati slabit?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In felul asta slabesti doar pe moment, insa dezavantajul cel mai mare este ca iti cam distrugi sanatatea. O modalitate simpla ar fi sa reduci cantitatea de mancare cam la jumatate si sa faci macar 30 de minute de miscare pe zi. Pe langa asta, o perioada incearca sa eviti dulciurile, daca nu le poti elimina deloc, iar dupa ce slabesti, nu face excese, mananca micul dejun, mananca doar cand ti-e foame si portii mici si bea multa apa. Acum vreo 2 ani, am slabit in jur de 12 kg in vreo 3 luni si inca imi mentin greutatea la care am ajuns de atunci.

| LittleMønster a răspuns:

Nu e bine să te înfometezi ca să slabeşti. Încearcă să mănanci cât mai sănatos şi să faci exerciţii.

| Predator30 a răspuns:

Eu zic sa te apuci de un sport si unul pe care ti-l recomand si poti sa slabesti este inotul, asa sigur o sa slabesti, fa exerciti, alearga putin..scoateti asta din cap ca daca nu manci slabesti ii o prostie ..prin sport slabesti succes eu te sustin

| AcHollism a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu trebuie sa te infometezi.Tot c trebuie sa faci e sport.In fiecare dimineata cand te trezesti faci niste exercitii, gen abdoneme, genoflexiuni, sau daca ai timp, te duci si alergi printr-un parc apropiat.Iti garantez ca daca faci miscare multa sigur slabesti cat vrei.Bafta!^-^

| GhiciceMojoJojo a răspuns:

Infometarea nu te ajuta cu nimic. Trebuie sa faci sport. Daca acolo unde locuiesti nu ai prea multe optiuni, ai putea sa faci cateva exercitii acasa. Sunt destule clipuri pe yt, de ex. asta : http://www.youtube.com/watch?v=acVU6HGmyVk. De asemenea, trebuie sa ai o alimentatie echilibrata si sa mananci sanatos, dar nu dupa ora 7 seara. Intre mese, daca iti este foame, poti incerca sa mananci un mar, o portocala, etc. :) Bafta!