| SweetSacrifice a întrebat:

Stiu ca nu prea multi aveti sentimentul acesta, asa ca o sa ma adresez numai persoanelor care il au. Deci, voi cum va descurcati cu singuratate si cu sentimentul acela de a nu avea increde in nimeni?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu imi vad de ale mele si ma gandesc ca nu mai e mult pana voi ajunge acolo unde mi-am dorit, mai ales eu nu vreau sa mai aud de relatie stabila sau nevasta. La inceput e greu dar cu timpul te obisnuiesti cu singuratatea.

| Eka7Lyzza a răspuns:

Buna!
Singuratatea este un sentiment provocat de noi. Incearca sa-l inlaturi scriind intr-un jurnal sau descarcandu-te si cerandu-i sfaturi unui prieten pe care te poti baza, sau incearca sa iti faci unul care este in aceeasi ipostaza ca tine. Eu sincera sa fiu, te inteleg, stiu cum este, dar incerc sa ies din acea arie sentimentala jucandu-ma sau vad eu ce. Am inceput sa scriu in jurnal tot ce mi se intampla, fara a povesti momentul, ci doar sentimentul trait in acel moment. Stiu, este groaznic, dar trebuie sa trecem peste si sa nu ne lasam in fata hopurilor ce ni se pun in fata. Daca vei fi sincera si dreapta, vei fi apreciata mai tarziu.
Noapte buna! >:d

| anitza2000 a răspuns:

Eu ma retrag in muzica, vorbesc cu niste prieteni mai vechi care miau fost mereu alaturi si cunosc persoane noithinking daca in cei care tiau fost aproape nu ai intredere...atunci nu am solutie blushing

| SVD a răspuns:

Nu cred ca sunt persoane care nu se simt singure...Sunt sigura ca fiecare se simte singur la un moment dat, in anumite circumstante...Impaca-te cu idea ca bf forever nu mai exista
In fine, scuze pentru introducere, dar sper ca ti-a ridicat putin moralul.Eu incerc sa ma exteriorizez prin scris, citit, sa rad de altii si sa uit de mine...sa fac multe teme,sa ma plimb, sa mananc, dar nu prea mult ca ingrasa laughing

| Iulia_7157 a răspuns:

Daca sincer nici intr-un fel.Cu virsta viziunile asupra lumii se schimba si fiecare clipa iti este valoroasa. Pina cind fiind adolescenta astept acea virsta si stau in singuratate.Bafta!

| giannyblack a răspuns:

Stiu ca nu poti avea incredere in nimeni daca ti se pare sa ei nu te inteleg asa fac si eu dar nu mereu cand ai aceasta senzatie incearca sa discuti cu acei oameni in care nu ai incredere sa vezi de fapt daca chiar poti sau nu avea incredere in ei :X Bafta